• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-9890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

حضور آستان قدس رضوی با 1700 عنوان کتاب در نمایشگاه تهران

مدیرعامل انتشارات به‌نشر آستان قدس رضوی از حضور آستان قدس رضوی با بیش از 1700 عنوان کتاب در سی و یکمین و نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط‌عمومی انتشارات به‌نشر مستقر در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، حسین سعیدی با بیان این مطلب اظهار کرد: آستان قدس رضوی امسال با بیش از یک هزار عنوان کتاب در قالب 10 هزار جلد در غرفه عمومی، حدود 600 عنوان کتاب در 20 هزار جلد در غرفه کودک و نوجوان و 150 عنوان کتاب  در 700 جلد هم در غرفه دانشگاهی نمایشگاه کتاب تهران حضور یافته است.

وی بیان کرد: در بخش بین‌الملل نیز کتاب‌هایی به زبان عربی داریم که توسط بنیاد پژوهش‌های آستان قدس  رضوی چاپ شده و در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

مدیرعامل به‌نشر در خصوص تفاوت غرفه آستان قدس رضوی در نمایشگاه سی و یکم در مقایسه با دوره‌های گذشته خاطرنشان کرد: با هدف تجمیع فعالیت‌ها، کاهش هزینه‌ها و بهره‌برداری بیشتر، «به‌نشر» به عنوان مجری حضور مؤسسات فرهنگی آستان قدس رضوی در سی و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دارد و امسال اجرا و اداره غرفه‌های آستان قدس رضوی به حوزه تخصصی خودش یعنی به‌نشر واگذار شده است.

سعیدی اضافه کرد: آستان قدس رضوی در سال‌های گذشته مبلغی بیش از 10 میلیارد ریال برای خرید کتاب جهت استفاده در کتابخانه‌های تحت نظارت آستان قدس رضوی و بخش‌های دیگر وابسته به آن از نمایشگاه خریداری می‌کرد که امسال برای اولین بار به‌نشر به عنوان کارگزار رسمی خرید کتاب انتخاب شده است.

وی با اشاره به غرفه‌آرایی متفاوت آستان قدس رضوی در نمایشگاه امسال نسبت به سال‌های قبل، بیان کرد: المان‎های غرفه عمومی برگرفته از کاشی‌کاری‌های صحن انقلاب حرم مطهر رضوی است و تلاش کردیم فضای معنوی حرم رضوی را در فضای نمایشگاهی داشته باشیم که به همین منظور در غرفه پخش زنده از حرم مطهر رضوی را خواهیم داشت.

مدیرعامل به‌نشر با اشاره به برگزاری نشست‌های علمی و جلسه‌های نقد و بررسی کتاب که قرار است در حاشیه نمایشگاه کتاب تهران به میزبانی آستان قدس رضوی برگزار شود، خاطرنشان کرد: این نشست‌ها با حضور کارشناسان صاحب نام در موضوعات گوناگون برگزار خواهد شد.

سعیدی این نکته را نیز یادآور شد که براساس نظرسنجی‌های انجام شده، اولویت مخاطبان ما، اول نوجوان، بعد کودک، سپس جوان و در نهایت بزرگسال تعریف شده است؛ براساس همین اولویت‌بندی برنامه‌ریزی کردیم و سراغ نویسندگان و فعالان کتاب کودک رفتیم و اکنون کتاب‌های پروانه به‌نشر که در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می‌کند، از برندهای برتر کشور است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: