• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-9890-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

از سوی مجلس؛

طرح «مدیریت جامع توسعه روستایی» در دست بررسی است

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح «مدیریت جامع توسعه روستایی» ازسوی مجلس در حال بررسی است و چنانچه تصویب و اجرایی شود در اداره امور روستاها اثرات مثبت فراوانی دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بهروز بنیادی ظهر امروز در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستا که در سالن همایش‌های فرهنگیان کاشمر برگزار شد، با بیان اینکه فارغ از همه مسائل و مشکلات امروز حلقه مفقوده ارتباط مردم و مسئولان موضوع اخلاق است، گفت: بسیاری از مردم از نحوه برخورد و اخلاق رخی مسئولان گله مند هستند.

وی با اشاره به اینکه همه معتقد بر داشتن کشور ثروتمندی هستیم، بیان کرد: در چند سال اخیر در مقایسه با سالهای گذشته شاهد پیشرفت های بسیاری بوده ایم و این نشان می دهد کشور مجدد به سمت انضباط در حرکت است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه هرچند در دوره ای بین قوا فاصله افتاد اما امروز شاهد انضباط هستیم، افزود: با وجود اینکه کسانی هنوز هستند که بر طبل افزایش فاصله می کوبند و تا حدودی موفق شدند و توانستند حس بی اعتمادی را در مردم ایجاد کنند اما این شوراها هستند که باید این بدبینی ها را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید خدمات بسیاری در روستاها انجام شده است، عنوان کرد: هرچند در بسیاری مواقع از بیان خدمات ارائه شده توسط دولت در روستاها خودداری می شود اما شورائیان و دهیاران و سایر مسئولان در جلسات عمومی اقدامات انجام شده را گزارش دهند.

بنیادی با اشاره به اینکه باید با تغییر گفتمان به بیان اقدامات انجام شده و کارهای در دست انجام پرداخت، بیان کرد: به رغم اینکه محدودیت منابع وجود دارد اما تلاش شده همین منابع عادلانه توزیع شود.

وی با اعلام اینکه مسئولان نباید شوراها و دهیاران را پشت درب اتاق خود نگه دارند و برای آنها احترامی قائل نشوند، افزود: مسئولان برای شنیدن حرف های شوراها باید وقت بیشتری بگذارند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی بروکراسی ادارای را یکی از آفات دانست و گفت: رفع بخشی از این مشکلات وظیفه دولت و بخشی وظیفه مجلس شورای اسلامی است.

وی با بیان اینکه اکنون طرح جامع خدمات مدیریت شهری در کمیسیون های مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، از در دست اقدام بودن برسی طرح جامع خدمات مدیریت روستایی در مجلس خبر داد و عنوان کرد: متاسفانه در شهر و روستا مدیریت واحد نداریم و این عاملی برای محدودیت توسعه شده است.

بنیادی با تاکید بر توانمند کردن کشاورزان و مردم و تشکیل تعاونی های روستایی بیان کرد: از نحوه اختصاص وام اشتغال معترض هستیم و اعتراض خود را هم منعکس کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه بر حسب سرانه جمعیت روستاها اعتباراتی به هر شهر اعلام شده است، افزود: باید در خصوص توانمند سازی روستائیان تلاش بیشتری کرد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه دشمنان نمی گذارند پول نفتی که امروزه به فروش می رسد به داخل کشور برگردد، بیان کرد: چون دلاری وارد کشور نمی شود برای تبدیل دلار به ریال مشکل داریم.

وی با اعلام اینکه پیمانکاران باید بر پروژه ها نظارت کافی داشته باشند نه اینکه بعد از یک سال شاهد از بین رفتن پروژه های انجام شده باشیم، گفت: اکنون از این نوع پروژه ها در سطح کشور بسیار داریم به همین خاطر باید بسیار سخت گیرانه مراقب بیت المال باشیم.

بنیادی با تاکید براستفاده و بکارگیری از متخصصین و افراد تحصیلکرده در روستاها گفت: اگر امروز از فرصت های به وجود آمده نتوانیم استفاده نتوانیم استفاده کنیم موفق نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه باید از فرصت به وجود آمده در زمینه بوم گردی نهایت استفاده را برد، اظهار کرد: برخی از فرصت ها و فکرها را در جهت رونق روستا نباید از دست داد.

اقتصاد مقاومتی باید از روستا آغاز شود

در این مراسم امام جمعه کاشمر با تاکید تاکید براینکه نباید از مشورت غافل شد، گفت: افرادی که منتخب مردم هستند باید از احترام ویژه ای برخوردار باشند.

حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی با اعلام اینکه اعضاء شورا برگزیده و منتخب مردم هستند و باید قدر خود را بدانند، بیان کرد: شورائیان باید برای حفظ جایگاه مردم ابتدا مراقب اعمال خود بوده و اخلاق، رفتار و کردارشان الگو باشد.

وی با بیان اینکه اولین کاری که نیاز است در روستاها انجام شود اتحاد و انسجام همه اقشار است، براینکه نباید در بین اعضاء شورای روستایی اختلافات مختلف به خصوص سیاسی وجود داشته باشد تاکید کرد و گفت: باید از گرایش های جناحی پرهیز کرد.

وی با اشاره به اینکه باید امور فرهنگی و مساجد روستاها ساماندهی شوند، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی باید از روستا آغاز شود نه اینکه به شکل شهر در بیاید و کارهایشان همانند شهریها شود.

طباطبایی همچنین بر مدارا کردن با مردم و نظارت بر ساخت و سازها در روستاها تاکید کرد و گفت: متاسفانه هنوز ساخت و سازها در روستاها دچار مشکلاتی است که باید جدی تر ورود کرد و نظارت ها بیشتر شود.

وی با بیان اینکه باید مردم را برای شرکت در همایش ها، خرید و حمایت از کالای ایرانی، شرکت در انتخابات و.... تشویق کرد، افزود: باید بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی از افرادی که به این کشور و مردم خدمت می کند تقدیر کرد.

امام جمعه کاشمر با اشاره به اینکه برای بهسازی نیازمند افراد علمی، فنی و نخبه هستیم، اظهار کرد: یا مسئول نباید شد و یا ناملایمات، سختی ها و فحش های آن را هم تحمل کرد.

 اعضاء شورا از ورود به مسائل سیاسی پرهیز کنند

سرپرست فرمانداری کاشمر با تاکید بر پرهیز از ورود اعضاء شورا به کارها و مسائل سیاسی گفت: شوراها نماینده مردم هستند و باید به فکر رفع مشکلات باشند.

مرادعلی احمدزاده با اشاره به اینکه  مردم از کسانی که بیش از در مسائل سیاسی فعال هستند دوری می کنند، اظهار کرد: اعضاء شورا رابط و حلقه متصل بین مردم و مسئولان هستند به همین خاطر باید به موقع مشکلات را به موقع انعکاس دهند.

وی با تاکید براینکه نباید فقط در زمان انتخابات و کاندیدا شدن احساس مسئولیت کرد، افزود: باید جمع آوری زباله ها و پسماند را به موقع در روستاها مدیریت و جمع آوری کرد.

سرپرست فرمانداری کاشمر با بیان اینکه برای ماندگاری روستائیان و مهاجرت معکوس تلاش کرد و شرایط لازم را فراهم آورد، کفت: به رغم اینکه برخی روستاها یک سوم توانمندی های روستاهای کاشمر را ندارند اما با برنامه ریزی‌های شوراها واستفاده از توان مردم شرایط حضور توریست‌ها و گردشگران را فراهم آورده‌اند.

وی با اعلام اینکه باید زمینه ماندگاری گردشگران را در منطقه فراهم کرد، در غیر این صورت عایدی نصیب شهرستان نخواهد شد، افزود: باید با فراهم کردن اقامتگاه‌های مناسب میزان ماندگاری مسافران را افزایش داد.

نباید به خاطر جناح زده گی اقدامات انجام شده توسط مسئولان را نادیده گرفت

در این مراسم همچنین رئیس دادگستری کاشمر با بیان اینکه اساس شکل‌گیری حکومت اسلامی بر کار گروهی و شورایی بوده است، افزود: تنها وجه ممتاز حکومت استبدادی شاهنشاهی با حاکمیت جمهوری اسلامی در روحیه کار شورایی است.

حجت الاسلام علی میدانی با اشاره به اینکه هر چه کار گروهی و مشورتی در کارهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی بیشتر باشد موفق تر خواهیم بود، عنوان کرد: از ابتدای شکل گیری حاکمیت جمهوری اسلامی دولت های گوناگونی بر سرکار آمدند که اساس شکل گیری آنها کار انتخابی، گروهی و شورایی بوده که مردم انتخاب کرده اند.

وی با بیان اینکه همیشه نباید فقط نیمه خالی لیوان را دید، بیان کرد: نباید جناح زده بود و اقدامات انجام شده توسط مسئولان را نادیده گرفت.

رئیس دادگستری کاشمر با اعلام اینکه باید به گونه ای کار کرد که بعد از چهار سال افسوس فرصت های از دست رفته را نخوریم، افزود: باید از روز اول تا آخر روحیه جهادی و انقلابی داشت و از پرداختن به کارهای حاشیه ای پرهیز کرد.

وی با اشاره به اینکه در هر دولتی که روی کار می آید فرصت بسیاری را برای پرداختن عزل و نصب ها از دست می دهیم در صورتی که نباید این گونه باشد، ادامه داد: هر مدیری که می خواهد انتخاب شود نه تنها باید از قبل مطلع باشد بلکه تیم کاری وی مشخص باشد.

میدانی با بیان اینکه برخی کار ماندگار را در جابجا کردن مدیران می دانند در صورتیکه باید از حداکثر ظرفیت مدیران شایسته در راه خدمت رسانی به مردم استفاده کرد، گفت: به عنوان یک قوه مستقل اما در کنار سایر قوا تنها هدفمان خدمت رسانی به مردم و هم اندیشی و تعامل است.

وی با اعلام اینکه ظرفیت‌های بسیاری را قانون در اختیار دادستان قرار داده و رئیس دادگستری همراه و حامی دادستان است، اظهار کرد: با حضور به موقع و هم اندیشی و مشورت جلوی بسیاری از تصرفات در این شهر گرفته شده است.

رئیس دادگستری کاشمر با اشاره به اینکه قوه قضائیه در حالی که با همه ادارات و مسئولان همراه است اما به عنوان یک مطالبه گر ورود می کند، بیان کرد: ما از مسئولان ادارات مطالبه می کنیم که در احقاق حقوق مردم خوب کار کرده و یا نکرده است.

وی با بیان اینکه هر مسئولی که کوتاهی کند از او خواهیم خواست و باید پاسخگو باشد، عنوان کرد:  تلاش ما خدمت به مردم و به یادگار گذاشتن برگ زرینی در جامعه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: