• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-9990-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

عده‌ای تلاش می‌کنند جامعه را نسبت به مدیریت شهری بدبین کنند

شهردار کاشمر با اشاره به اینکه برخی در تلاش هستند با سخنانی بی پایه و اساس عملکرد مدیریت شهری را زیر سوال برده و آن‌ها را بدبین کنند، افزود: بدون در نظر گرفتن این مسائل برای ارتقاء شهر کاشمر و داشتن شهری آباد برای مردم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم بود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، جعفر سلیمانی در جلسه علنی شورای شهر گفت: با پیگیری‌های انجام شده  توانستیم از 60 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته به استان خراسان از محل ردیف پرداخت بدهی های دولت یک پانزدهم را برای این شهر جذب کنیم و درسایه تلاشهای انجام شده توسط نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ۵ میلیارد تومان دستور اخذ شده از آقای ددکتر نوبخت محقق گردید.

وی بیان کرد: طی چند سال اخیر و در نتیجه پیگیری های هدفمند مدیریت شهری توانستیم مطالبات قانونی خود را از دستگاه‌های دولتی به میزان حدود 71 میلیارد تومان تثبیت و آراء مربوطه را اخذ و با رای کمیسیون ماده 77 و رای کمیسیون ماده 100 قطعی و اکنون در حال تلاش برای وصول آن به هر میزان ممکن هستیم.

برخی به مردم آدرس اشتباه می‌دهند

سلیمانی یادآور شد؛ به رغم اینکه رای ها و مطالبات قطعی شده  قبل از شروع به کار اینجانب حدود ۵ میلیارد تومان بود اما برخی به مردم در این موضوع آدرس اشتباه نیز میدهند.

وی با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر با هماهنگی و کمک نماینده مردم در مجلس و درخواست ایشان در دیدار وزیر راه و شهرسازی توانستیم دستور حدود دو هزار و 150 تن قیر به ارزش سه میلیارد تومان را برای پروژه‌های مشارکتی بگیریم، گفت: تاکنون در دو مرحله حدود 1000 تن از این میزان قیر تحویل شهرداری شده است.

شهردار کاشمر با اعلام اینکه براساس تفاهم نامه منعقده و دستور استاندار محترم و مصوبه شورا مقرر شد محور ورودی شرقی را با اعتبار حدود 5 میلیارد تومان تا مرحله قبل از آسفالت به اتمام برسانیم، عنوان کرد: در این مسیر 2.5 میلیاد تومان توسط استاندار خراسان تامین و 2.5 میلیارد دیگر توسط مدیر راه و شهرسازی تامین می شود که در قبال تهاتر زمین و یا قیر پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون از 2.5 میلیارد تومان دستور استاندار یک میلیارد و 550 میلیون تومان به شهرداری واصل شده است، بیان کرد: در دیدار اخیری که به همراه نماینده مردم کاشمر با رئیس سازمان ملی مسکن و معاون وزیر داشتیم مجوز تخصیص 5 میلیارد تومان زمین برای قطعه در دست احداث صادر شد.

سلیمانی با اشاره به اینکه چون سه پل زیر گذر برای روستاهای مسیر، یک دور برگردان و یک میدان به تعهدات قبلی پروژه اضافه شد براساس برآورد مشاور بیش از دو میلیارد تومان دیگر کار اضافه بر تعهد  انجام شده، افزود: مقرر شد مدیرکل راه و شهرسازی تعهدات خود را با استفاده از مجوز تهاتر زمین پرداخت کنند.

وی با اعلام اینکه همیشه به نسبت کارهایی که برمبنای فهرست بها انجام می‌شود صرفه جویی در عملیات انجام داده ایم، به نتایج حضور معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل وزارت راه وشهرسازی در کاشمر اشاره کرد و افزود: در این بازدیدها 4 پروژه زیرساختی را برای شهر کاشمر در دستور کار اقدام مشترک قرار دادیم.

مصرف 5000 تن قیر رایگان

شهردار کاشمر همچنین از مصرف 5000 تن قیر رایگان به ارزش 7 میلیارد تومان در پروژه‌های مشارکتی خبر داد و گفت:  تاکنون پروژه‌های مشترکی که قسمتی از آن‌ها در داخل و بخشی در خارج شهر قرار دارد را با اداره کل راه و شهرسازی تعریف کرده‌ایم که ورودی شهر از سمت نیشابور و بخش کوهسرخ و شهر ریوش یکی از این پروژه‌ها است.

وی با بیان اینکه درخواست کرده ایم برای پروژه مسیر بلوار سید مرتضی و خروجی از میدان سید مرتضی به سمت ریوش هزار تن قیر تخصیص پیدا کند، اظهار کرد: ایمن سازی این محور با ارزش حدود 1000 تن قیر را در دستور کار قرار دادیم.

سلیمانی با اشاره به اینکه برای تعریض پل این محور با پنج دهانه هشت متری به 4 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که دستور لازم از وزیر راه وشهرسازی توسط نماینده محترم اخذ شده است، بیان کرد: در مجموع پیش بینی می‌شود با بهره برداری از پروژه های در دست اجرای مشترک  و مشارکتی را که با اداره کل راه وشهرسازی به امضاء رسانده ایم 50میلیارد تومان در زیرساخت های حمل و نقل جذب و هزینه گردد و در صورت هم افزائی و ایفای نقش همه تاثیر گذاران این حجم از جذب اعتبار طی چهار سال پیش رو تا یکصد میلیارد تومان قابلیت افزایش و تحقق دارد.

انجام یک میلیون متر مربع آسفالت در معابر شهری

وی با اعلام اینکه اولین شهر در استان هستیم که توانستیم این حجم از تعامل را برقرار کنیم، از انجام یک میلیون متر مربع آسفالت در معابر شهری خبر داد و گفت: اکنون دستورات 5 هزار تن قیر صادر و تمامی تفاهم نامه ها منعقد شده است.

شهردار کاشمر با بیان اینکه در تلاش هستیم در دو سال اول شورای پنجم یک میلیون متر مربع آسفالت را در پروژه های مشترک و داخل شهر انجام دهیم، اظهار کرد: به رغم اینکه برای آنجام پروژه های مشارکتی مصوبات لازم را داریم اما برخی ندانسته صحبت هایی مطرح می کنند که اشتباه و جامعه را نسبت به تلاشهای کم نظیر مدیریت شهری بدبین می کنند.

 وی با اشاره به اینکه این گونه اقدامات شایسته نیست، افزود: از دیگر سو حجم زیادی از توان مدیریت شهری باید برای بیان مسائل واضح و روشن و رفع سوء برداشت‌ها هزینه شود که از آفات سیاست زدگی است و مردم بدانند برخی حتی از تحقق اهداف مدیریت شهری نه تنها خوشحال نمی‌شوند بلکه ناراحت ند و این نوع بینش ها برای شهری که جایگاه ویژه ای در سطح ملی دارد و هنوز تا رسیدن به توسعه متناسب با جایگاهش فاصله بسیار دارد یک مقاومت درونی ضد توسعه ایجاد می‌کند و ظلم به عموم است در حالیکه ثابت کردیم میتوانیم با هر سلیقه ای خدمات خود را تقدیم جامعه کنیم و به وقت خود قضاوت را به مردم واگذاریم.

حتی یک ریال درآمدهای شهرداری در محور کاشمر به شادمهر هزینه نمی‌شود

سلیمانی با اشاره به اینکه حتی یک ریال درآمدهای شهرداری در محور کاشمر به شادمهر هزینه نمی شود و تمامی اعتبارات مورد نیاز توسط دولت خدمتگذار تدبیر و امید پرداخت می شود، عنوان کرد: ورود به این پروژه موجب ارتقاء مشخصات فنی و احداث میدان فرودگاه و ایجاد کمربندی شمالی و تحقق یک پروژه با الگوی اقتصاد مقاومتی نیز گردید و بالندگی شهرداری را در پروژه های زیربنایی باعث شد

وی با اعلام اینکه نه تنها اجرای پروژه موجب توسعه زیرساختهای حمل و نقل شهر کاشمر می شود بلکه از نیروهای همین منطقه بکارگیری و ظرفبت اشتغال خوبی نیز فراهم شد، افزود: به رغم اینکه یک سال قبل از شهرداری توسط یکی از شرکت های توانمند منطقه در ادامه مسیر بعد از پلیس راه 5 کیلومتر از باند دوم را آغاز کرده اند ولی حجم عملیات و پیشرفت فیزیکی آنها با قسمتی که توسط شهرداری کاشمر آغاز شده کاملا قابل مقایسه است.

شهردار کاشمر با بیان اینکه هر چند تاکنون 30 درصد از تعهدات مالی این پروژه پرداخت شده اما بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بیان کرد: با اقدامات انجام شده فقط برای همین قطعه سه هزار تن قیر رایگان با ارزش ۴میلیارد تومان جذب خواهد شد که با توجه به محدودیت های اعتباری بسیار ارزشمند و مغتنم است و معادل تخصیص اعتبارات استانی شهرستان در یکسال کاری است.

وی یادآور شد؛ تعدادی از ادارات و دستگاههای اجرایی همواره در مسیر تحقق اهداف اجرایی کمک کار شهرداری بوده اند که جای قدردانی دارد و آن دسته از اداراتی که نقشی در این مسیر ایفا ننموده اند در عمل مردم را از خدمات مطلوبتر بی بهره می‌کنند لذا بر اتفاق نظر بر سر منافع عمومی و ایجاد نگرش مثبت همواره تاکید داشته ایم و بر این باوریم که وظیفه مسوولین در هر شرایطی انفعال و گوشه نشینی نیست بلکه همه ابعاد توسعه شهری به مدیریت شهری مربوط است و در این راستا نیز از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: اهداف متعالی مدیریت شهری با افق هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی و مدیریت شهری نیاز به همراهی جمعی دارد و اکنون انرژی لازم در معیت نماینده مردم در مجلس و مسوولین شهرستان معطوف به این اهداف متعالی ست که عنایت باری تعالی در این مسیر با دعای خیر شهروندان مورد استدعاست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: