• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-8884-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

خراسان رضوی سهم 24 درصدی تولید خودرو در کشور را به خود اختصاص داده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت خودروسازی خراسان رضوی نزدیک 588 هزار دستگاه خودرو تولید می‌کند که سهم ۲۳ تا ۲۴ درصدی از تولید کل کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد شریعتمداری در حاشیه نشست تخصصی نساجی و پوشاک در اتاق اصناف مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این در حالی است که برخی از قطعات خودرو در این استان به سایر استان‌ها نیز ارسال می‌شود که این سهم قابل ملاحظه ای در تولید بوده و این سهم همچنان حفظ خواهد شد.

وی ادامه داد: انشالله برخی از پروژه های نو تولید خودرو نیز در استان خراسان رضوی راه اندازی خواهد شد و به تدریج قطعه‌سازان استان نیز متناسب با این خودروهای جایگزین، فعالیت خود را متحول می‌کنند. 

شریعتمداری با اشاره به دیگر مسایل مطرح شده در این نشست عنوان کرد: استفاده از منابع‌مشوق ‌های صادراتی در این زمینه و همچنین استفاده از منابع مناسب برای کاهش نرخ سود تسهیلات اعطایی برای نوسازی صنعتی واحدهای قطعه‌ساز از دیگر مسایلی بود که در جلسه مطرح شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: خراسان رضوی یکی از استان های هدف در تولید چرم، پوشاک و کفش در کشور است. بنابراین لازم بود در این زمینه، جلسه‌ای با صاحبان صنعتی و صنفی این بخش در مشهد برگزار شود. باید در نظر داشت برخی از مشکلات، مشکلات عمومی صنعت است نظیر نرخ و شرایط غیرمتناسب در خصوص مالیات بر ارزش افزوده که در این خصوص نیز طرح هایی تصویب و ابلاغ خواهد شد.

شریعتمداری با اشاره به بالا بودن نرخ سود تسهیلات اعطایی افزود: بالا بودن این نرخ یکی از مشکلات عمومی صنعت است که برای هر یک مشکلات دولت نسخه‌هایی را تجویز کرده است. میزان حمایت ما در ایجاد زیربناها و تخصیص زمین برای ایجاد واحدهای صنفی و صنعتی در حوزه تولید کیف، کفش، پوشاک و چرم در شهرک‌های صنعتی با حداقل هزینه مورد تاکید قرار گرفت. همچنین در این جلسه یک کارگروه برای بررسی مشکلات صنوف معین شد که طی ۱۰ روز آینده مسایل مختلف را در دسته‌بندی های سه گانه مشخص شد که امیدواریم با این اقدامات صنعت نساجی استان شاهد تحولاتی باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: