• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-7185-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان رضوی:

دولت تدبیر و امید مورد بیشترین سیاه نمایی قرار گرفته است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی به دستاوردهای مختلف دولت در داخل و خارج اشاره کرد و گفت: با این وجود پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیشترین هجمه و سیاه نمایی‌ها علیه دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سیدجواد حسینی در جمع اعضای تشکل‌های مردم‌نهاد فعال در سبزوار، اظهار کرد: دولت با وجود محدودیت منابع حاصل از تشدید تحریم‌ها و کاهش قیمت نفت، عملکرد مطلوبی در رفع مشکلات داشته است.

وی افزود: در دولت قبل طی سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ با وجود بالاترین کسب درآمد، میزان اشتغال کشور در ۲۱ میلیون شغل ثابت ماند و هیچ فرصت شغلی جدیدی ایجاد نشد اما در طول فعالیت دولت تدبیر و امید با وجود مشکلات مالی و ارزی حاصل از تحریم و کاهش قیمت، میزان اشتغال به ۲۵ میلیون شغل رسیده است.

معاون استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه سال گذشته ۸۵۰ هزار شغل در ایران ایجاد شد، عنوان کرد: این رقم طی دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی بی‌نظیر بوده است. همچنین ۸۵۷ هزار جویای کار نیز به جمعیت کشور افزوده شد، سال گذشته در خراسان رضوی نیز ۱۲۳ هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی ایجاد شد در حالی که همچنان ۲۷۰ هزار بیکار در استان وجود دارد.

وی ادامه داد: صادرات کالا از خراسان رضوی نیز طی پارسال نسبت به سال ماقبل به میزان ۱۵.۵ درصد افزایش داشت، همچنین ۳۴ طرح با سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۵۸۵ میلیون دلار و اشتغال‌زایی ۱۳۵۰ نفر در استان رضوی به ثبت رسید که بیشترین میزان در کشور است.

حسینی به عهدشکنی آمریکا در توافق بین‌المللی برجام نیز اشاره و تصریح کرد: آن کشور با زیر پا گذاشتن طرح موضوع برجام، زیر فشار بین‌المللی قرار گرفته و در صورت پایداری آنها در برجام و یا نقض آن به هر حال پیروز این توافق جمهوری اسلامی ایران است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی همچنین به سفر آتی رئیس جمهوری به خراسان رضوی اشاره و عنوان کرد: در این چارچوب مردم همگرایی و اتحاد خود را فارغ از گروه‌های سیاسی و دغدغه‌ها به نمایش می‌گذارند. حضور پرشور مردم علاوه بر اینکه گرمابخش این سفر خواهد بود در رفع مشکلات منطقه نیز تاثیرگذار است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: