• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-6288-5
  • خبرنگار : 15170
  • منبع خبر : ----

وعده رییس هیئت ورزش‌های رزمی خراسان رضوی

دو ملی‌پوش در بخش آقایان و بانوان از خراسان رضوی خواهندبود

رئیس هیات ورزش‌های رزمی خراسان رضوی برای سال 97 وعده داد که تا پایان سال دو ملی‌پوش خراسانی در تیم‌های ملی بانوان و آقایان حضور خواهندداشت. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، وحید اسحاقی در نشست خبری هیات ورزش‌های رزمی خراسان رضوی که در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار کرد: بعد از 12 سال یک ورزشکار از خراسان رضوی توانست قهرمان کیک‌بوکسینگ شود، خوشبختانه هیئت در شرایطی خوبی به سر می‌برد و امیدوارم با تمام کمیته‌هایی که زیر مجموعه هیات ورزش‌های رزمی هستند، تعاملی خوب و مستمر داشته‌باشیم.

وی ادامه داد: 157 رشته ورزشی زیر مجموعه هیات‌ ورزش‌های رزمی است. بعضی از رشته‌ها براساس چارت سازمانی مستقل خود، فعالیت می‌کنند. با وجود این تفاسیر هر دو ماه یک بار با تمام روسایی که زیر مجموعه هیات‌های رزمی هستند، جلسه برگزار می‌کنیم.

رئیس هیات ورزش‌های رزمی خراسان رضوی تصریح کرد: رشته‌های تحت پوشش این هیات از کشورهای اروپایی، ایرانی و کره‌ای در حال فعالیت هستند و همه این سبک‌ها در هیات‌ ورزش‌های رزمی در حال فعالیت هستند.

اسحاقی خاطرنشان کرد: با توجه به تراکم بالای رشته‌های ورزشی، احتمالا در سال 97 بین 10 تا 15 رشته از حالت زیر مجموعه هیات ورزش‌های رزمی جدا شوند.

وی در خصوص حضور بانوان ورزشکاری که در رشته کیک‌بوکسینگ فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: رشته بوکس به طور کلی برای بانوان تعریف نشده و آنها نمی‌توانند فعالیت خود را  در این رشته ورزشی انجام دهند، با این حال هیچ مشکلی با این موضوع نداریم و مانعی برای ورزش علاقه‌مندان به این رشته به وجود نمی‌آوریم.

رئیس هیات ورزش‌های رزمی خراسان رضوی گفت: به هیچ عنوان این موضوع خلاف مقررات نیست و نمی‌توانیم جلوی ورزشکاران را بگیریم، قطعا این موضوع باعث افتخار ما است که خانواده ورزش‌های رزمی را گسترش دهیم و حتی می‌توان گفت این مهم گامی در جهت گسترش ورزش همگانی است.

اسحاقی افزود: از زمانی که مسئول کمیته بازرسی فدراسیون ورزش‌های رزمی شده‌ام تلاش کردم تا ابتدا از خراسان رضوی شروع کنم تا مشکلاتی که در این هیات در سطح استان وجود دارد، کمتر شود.

وی بیان کرد: در زمانی که به عنوان رئیس در هیات ورزش‌های رزمی فعالیت خود را آغاز کردم از 100 ورزشکاری که در سطح استان فعالیت می‌کردند 95 ورزشکار حکم قهرمان جهانی داشتند و به کشورهای همسایه سفر می‌کردند، برخی بدون حتی برگزاری یک مسابقه‌ این حکم را می‌گرفتند.

رئیس هیات ورزش‌های رزمی خراسان رضوی اضافه کرد: طی صحبتی که با فدراسیون انجام دادیم قرار بر این شد که از این پس افرادی که هماهنگی‌های لازمه را با فدراسیون انجام می‌دهند و مجوز خروج از کشور دارند، به مسابقات اعزام شوند. بعد از آن حتی دو نفر هم قهرمان جهان نتوانستیم داشته‌باشیم.

اسحاقی تصریح کرد: در حال حاضر حکمی مورد قبول هیات ورزش‌های رزمی است که امضاء و مهر فدراسیون و هیات ورزشی را داشته‌باشد.

وی افزود: هیات‌ ورزش‌های رزمی در سالی که گذشت شرایط خوبی داشت و زمانی که به عنوان رئیس انتخاب شدم، در سطح کشور رتبه 28 را در اختیار داشتیم، ولی خوشبختانه در آخرین رنکینگ که در بین هیات‌های ورزشی کشور اعلام شد، در بین چهار هیات برتر قرار گرفتیم که این موضوع افتخار بزرگی برای هیات ورزش‌های رزمی خراسان رضوی می‌باشد. 


رئیس هیات ورزش‌های رزمی خراسان رضوی عنوان کرد: با این حال در سطح استان پیشرفت قابل قبولی داشتیم، ولی باید در سطح کشور شرایط خود را بهبود بخشیم تا ورزشکاران خوبی را به مسابقات اعزام کنیم. 

اسحاقی گفت: خوشبختانه از زمانی که به عنوان رئیس کمیته بازاریابی در فدراسیون حضور دارم تخلفات در سطح استان کمتر شده و امیدوارم شرایط را به گونه‌ای فراهم آوریم که تخلفات را به کمتر از قبل هم برسانیم.

وی در خصوص بیمه ورزشی ورزشکاران بیان کرد: در خصوص بیمه ورزشی، هیات هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد و پاسخگویی به ورزشکاران، وظیفه هیات پزشکی ورزشی است، با این حال زمانی که مسابقاتی برگزار می‌کنیم به تمام کمیته‌ها اعلام می‌کنیم که اگر تمایل دارند، بیمه مسئولیتی را انجام دهند تا برای ورزشکاران اگر مورد خاصی پیش آمد بدون مشکل پاسخگو باشند.

رئیس هیات ورزش‌های رزمی خراسان رضوی اظهار کرد: در خصوص مسابقاتی که در سطح استان برگزار می‌شود، برای هر ورزشکار ورودی مشخصی تعیین شده که اگر این موضوع بیشتر از این باشد، تخلف حساب می‌شود و به طور قطع در کمیته انضباطی مطرح می‌شود. 

اسحاقی در خصوص فضای موجود برای بانوان، عنوان کرد: ورزشکاران رزمی همواره شرایط سختی دارند. در حال حاضر فضای مناسبی برای بانوان وجود ندارد ولی با این حال به دنبال این موضوع هستیم تا بتوانیم در ادامه فعالیت خوبی در بخش بانوان داشته باشیم.

رئیس هیات ورزش‌های رزمی خراسان رضوی تصریح کرد: در سالی که گذشت به دلیل این که کمیته بانوان سازماندهی خاصی نداشت نتوانستیم افتخاری داشته‌باشیم، ولی امیدوارم در سال 97 بانوان بتوانند قهرمانی‌های خوبی را کسب کنند. قول می‌دهم در سال 97 حداقل یک ملی‌پوش بانو از خراسان رضوی داشته‌باشیم.

وی گفت: در 14 سال گذشته هیچ ملی‌پوشی نداشته‌ایم، ولی در سال گذشته برای اولین بار رضا چوبدار توانست با کسب مقام به اردوی تیم ملی دعوت شود. چوبدار اگر بتواند تست آخر خود را با موفقیت پشت سر بگذارد، به مسابقات جهانی اعزام خواهد شد. 

رئیس هیات ورزش‌های رزمی خراسان رضوی افزود: در بخش مویتای در سال گذشته هیچ مقامی به دست نیاوردیم و تنها دلیل اعزام ورزشکاران خراسانی در بخش آقایان و بانوان، کسب تجربه بود، با این حال این نوید را به تمام ورزشکاران این رشته خواهم داد که در سال آینده ملی‌پوش در بخش بانوان و آقایان خواهیم‌داشت. 

اسحاقی در خصوص احکام غیر قانونی که برای ورزشکاران صادر می‌شود، افزود: احکامی که برای ورزشکاران و مربیان صادر می‌شود، قطعا باید امضای رئیس فدراسیون و همچنین رئیس هیات استان را داشته‌باشد. 

وی بیان کرد: در سطح استان هیچ مسابقه داخل قفسی برگزار نمی‌شود و در خصوص فعالیت زیرزمینی هم باید بازرسی‌هایی را انجام دهیم که این موضوع به اداره اماکن بر می‌گردد، البته در کل فعالیت زیرزمینی در سطح استان بسیار پایین است.

رئیس هیات ورزش‌های رزمی خراسان رضوی در خصوص استعدادیابی در سطح استان، افزود: در شهرستان‌ها با توجه به شرایط خاصی که این رشته ورزشی دارد، کمی شرایط برای استعدادیابی دشوار است اما با این حال فعالیت خود را برای کشف استعداد انجام می‌دهیم و امیدوارم بتوانیم ورزشکاران خوبی را در آینده کشف و پرورش دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: