• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-10890-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

وزیر ورزش و جوانان:

92 درصد متقاضیان، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت کردند

وزیر ورزش و جوانان گفت: حدود 92 درصد از جوانانی که سال گذشته در سیستم بانکی کشور ثبت نام کرده بودند تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مسعود سلطانی فر ظهر امروز با حضور در جلسه شورای اداری شهرستان کاشمر که در محل سالن همایش‌های فرهنگیان این شهر برگزار شد، با تقدیم سلام دکتر روحانی رئیس جمهور به مردم منطقه ترشیز گفت: امیدوارم سفر امروز ریاست جمهور و هیات دولت همانند سفرهای دیگر آثار و برکات خوبی برای رشد و توسعه مناطق مختلف و برطرف شدن محرومیت‌ها داشته باشد.

وی با بیان اینکه سفرهای استانی که به همراه رئیس جمهور انجام می شود از حدود دو ماه قبل جلساتی با حضور مسئولان ملی و استانی برگزار می شود و مشکلات، مسائل و نیازها مورد بررسی قرار می گیرد، افزود: براساس منابع و امکانات موجود تصمیم گیری هایی اتخاذ می شود تا بشود مشکلات مردم را حل و یا در مسیر حل شدن قرار داد.

وزیر ورزش و جوانان با اعلام اینکه این جلسات با حضو مسئولان و طرح مسائل مختلف برگزار و نهایت منجر به روز سفر و برگزاری جلسات شورای اداری و پی گیری های بعد از سفر که در دستور کار قرار می گیرد می شود، اظهار کرد: خوشبختانه مشکلات منطقه کاشمر به خوبی احصاء و دسته بندی شده و نیازهای اساسی شهرستان از سوی مسئولان مطرح گردیده است.

وی گفت: قول می‌دهیم که در جلسات مختلف این سفر مسائل را پیگیری کنیم تا با استفاده از منابع مختلف و توانمندی های موجود در دستگاههای اجرایی بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.

سلطانی فر در ادامه با بیان اینکه باید در فرایند حرکت توسعه کشور توازن و تعادل داشته باشیم، افزود: از سال‌های گذشته به دلایل مختلف ظرفیت‌هایی که در بخشی از مناطق کشور وجود داشته موجب شده برخی مناطق مرکز سرمایه گذاری‌های دولتی، شبه دولتی و بخش خصوصی قرار گیرد و مناطق دیگر کمتر منتفع شوند.

وی با اعلام اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید از سال 92 به بعد این بوده که بتواند در برنامه ریزی‌ها، توزیع منابع و مدیریت حرکت توسعه کشور تعادل و توازن ایجاد کند، بیان کرد: به همین خاطر اغلب سفرها بیشتر به مناطق شرقی کشور و استان‌های مرحوم بوده است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: این سفر فارغ از مسائل اقتصادی و افتتاح برخی از پروژه‌های بزرگ در شهرستان‌های سبزوار و نیشابور تلاش شده با حضور دولت و مدیران اجرایی کشور در جهت ایجاد توازن و کم کردن محرومیت‌ها قدم‌هایی برداشته شود و بتوانیم آن رسالت و وظیفه‌ای را که چیزی جز خدمت‌گذاری به مردم و فراهم کردن رضایت‌مندی مردم نیست فراهم کنیم.

ایران بازیگر اصلی منطقه

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم تا پایان دولت دوازدهم با تکمیل حرکت‌ها و اقداماتی که تمامی دولت‌ها در طی 40 سال گذشته داشته‌اند موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کنیم، به شرایط حساس منطقه اشاره کرد و گفت: بدون هیچ حرف و حاشیه‌ای بازیگر و تاثیر گذارترین و سیاست گذارترین کشور اصلی در منطقه جمهوری اسلامی ایران است.

سلطانی فر با اعلام اینکه در این راستا به شدت منابع غرب به خصوص آمریکا را تهدید  کرده ایم، عنوان کرد: هر چند قبل از پیروزی انقلاب ایران به عنوان منطقه ای امن محسوب می شد و رژیم پهلوی به عنوان ژاندارم منطقه تامین کننده منافع غرب و آمریکا بود اما امروز تبدیل به کانونی شده که برای عزت و آزادی ملت‌های مسلمان و دفاع از مظلومان قدم برمی‌دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران تهدیدی جدی برای منافع غربی‌ها و آمریکایی‌ها است، بیان کرد: همان گونه که ما برای منافع ملی و اهداف استراتژیک تلاش می‌کنیم دشمنان هم از پا نمی‌ایستند و اقداماتی را دارند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه به رغم تمامی توطئه‌ها اما با عنایت خدا و تلاش‌های ملت قهرمان ایران در 40 سال گذشته توانستیم جایگاه و تاثیر گذاری خود را در منطقه پررنگ تر کنیم، بیان کرد: اگر امروز رئیس جمهور فعلی آمریکا که نمی‌دانیم نماینده چه گروه، نسل و دسته‌ای از مردم آمریکا است می‌گوید برجام منافع این کشور را تامین نمی کند و کلاه سرمان رفته نشان می دهد که این دستاورد، توافق و تعهدی که بین ایران و جامعه بین الملل به وجود آمده تهدید کنده منافع آن‌ها و تامین کننده منافع خود کشور ایران است.

وی با اشاره به اینکه بارها گفته‌‎ایم برجام توافق‌نامه بین ایران و آمریکا نیست بلکه بین ایران و جامع بین الملل است که بعد از 30 ماه مذاکره فشرده طی یک فرمول برد برد اجرا شد و به بخش عمده‌ای از خواسته‌ها، دستاوردها و نیازهایمان رسیدیم، گفت: هر چند آمریکا تهدید به خروج از برجام می‌کند اما تاکنون مجموع کشورهای اروپایی در مذاکره با دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران قول داده‌اند که از برجام خارج نخواهند شد و به این معاهده پایبند هستند.

وزیر ورزش و جوانان با اعلام اینکه امروزه بدون شک بازیگر اصلی منطقه در مسائل عراق، سوریه و حوادث یمن ایران است، بیان کرد: در هرجایی از منطقه که غرب و آمریکا تمایل به حضور داشته باشد با ایرانی قدرتمند، توانمند و با ملتی با اراده مواجه خواهند بود.

وی با بیان اینکه در طی 40 سال گذشته توانسته‌ایم در همه بحران‌ها گلیم خود را از آب بیرون بکشیم، افزود: امروز دشمنان قسم خورده ایران اسلامی که تعدادی از آن‌ها در هیئت حاکمه آمریکا جا پیدا کرده و در طی سال‌های گذشته حامیان منافقین بوده‌اند به دنبال این هستند تا حیات جمهوری اسلامی ایران را تهدید کنند.

سلطانی‌فر با اشاره به اینکه برای هر شرایطی خود را آماده کرده‌ایم، افزود: آمریکا چه در برجام بماند و یا نماند کشور را از نظر اجتماعی، اقتصادی و مسائل توسعه مدیریت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه انشاالله در سال جاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را با عزت و اقتدار جشن خواهیم گرفت، گفت: این حرکت سازند و توسعه کشور با عزت و اقتدار در طی دهه‌های آینده استمرار پیدا خواهد کرد.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید براینکه هیچ قدرتی در مواجه با اراده، عزم و عظمت یک ملت نمی تواند ایستادگی کند، عنوان کرد:این ملت برای ادامه این مسیر تصمیم خود را گرفته است.

استخر نیمه کاره کاشمر تا یک سال آینده به اتمام می رسد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همه مواردی که به صورت کتبی و شفاهی برای شهرستان کاشمر از سوی مسئولان اعلام شده پیگیری می شود، افزود: مشکلات و درخواست هایی که در خصوص ورزش کاشمر مطرح شد را به فوریت در دستور کار قرار می‌دهیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه برنامه ریزی می‌کنیم تا بتوانیم استخر نیمه کاره کاشمر را تا یک سال آینده به اتمام برسانیم، از اختصاص امکانات ورزشی برای شهرهای مختلف از جمله تشک‌های کشتی و دیگر وسایل برای چهار شهر شهرآباد، ریوش، انابد و کندر خبر داد.

وی همچنین از مدیر کل اداره ورزش و جوانان خواست برای هر کدام از این شهرها یک زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال با امکانات احداث کنند، افزود: تلاش می کنیم به بخشی از مطالبات جوانان پاسخ دهیم.

سلطانی فر با بیان اینکه در حوزه جوانان طی چهار سال گذشته موفق شدیم زمینه‌های مشارکت جدی جوانان در امور مختلف به ویژه مسائل اجتماعی، فرهنگی وسیاسی را مطرح کنیم، گفت: تعداد سازمان‌های مردم نهاد جوانان را که در چهار سال قبل کمتر از 100 مورد بود به مرز 2000 سازمان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در حال گسترش خانه‌های جوان هستیم، بیان کرد: برای فراهم کردن شرایط مناسب جهت ازدواج جوانان تسهیلات قرض‌الحسنه که در سال 92 رقمی حدود سه میلیون تومان بود و در دو سال گذشته این میزان به ده میلیون تومان افزایش یافت در سال جاری با دستور رئیس جمهور و تصویب مجلس این رقم به سقف 15 میلیون تومان برای هر یک از زوجین افزایش یافت.

وزیر ورزش و جوانان با اعلام اینکه در سال گذشته از یک میلیون و 290 هزار نفر متقاضی وام قرض الحسنه ازدواج به یک میلیون و 170 هزار نفر از جوانان وام قرض الحسنه ازدواج پرداخت شد، اظهار کرد: تلاش کردیم در شروع ازدواج به تحکیم بنیان های خانواده کمک کنیم.

وی با بیان اینکه حدود 92 درصد کسانی که طی سال گذشته در سیستم بانکی کشور ثبت نام کرده بودند تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت شد، عنوان کرد: سقف وام قرض الحسنه ازدواج که در کل کشور در سال 92 حدود دو هزار و 900 میلیارد تومان بود در سال گذشته به مرز 12 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

سلطانی فر با اشاره به اینکه امسال این رقم با افزایش ده میلیون تومان به 15 میلیون تومان به بیش از 15 هزار میلیارد تومان خواهد رسید، اظهار کرد: با این افزایش خواهیم توانست شرایط ازدواج جوانان و سلامتشان را فراهم کنیم.

در پایان کتاب خط صلح و سلام اثر هنرمند فرهیخته هادی دربان حسینی به وزیر ورزش و جوانان اهداء شد.

 مسعود سلطانی‌فر صبح امروز با استقبال حجت‌الاسلام سیدکاظم طباطبایی امام جمعه، بهروز بنیادی نماینده مردم در مجلس، مرادعلی احمدزاده سرپرست فرمانداری کاشمر و جمعی از مسئولان شهرستان وارد دومین شهر زیارتی خراسان رضوی شد.

وزیر ورزش و جوانان به همراه مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در بدو ورود با حضور بر مزار شهدای مدفون شده در آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) و زیارت این امامزاده با نثار فاتحه و تقدیم شاخه‌های گل به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: