• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-10990-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

سرپرست فرماندار کاشمر:

جاده مرگ در رکود است

سرپرست فرماندار کاشمر با بیان اینکه هرچند عملیات اجرایی باند دوم محور  شادمهر به کاشمر از سال 95 آغاز شده است، اما به دلیل نبود اعتبار اکنون در حالت رکورد به سر می برد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مرادعلی احمدزاده ظهر امروز در جلسه شورای اداری که با حضور وزیر ورزش و جوانان در محل سالن همایش‌های فرهنگیان برگزار شد، با بیان اینکه این شهرستان با وسعت 3351 کیلومتر مربع در 220 کیلومتری جنوب غربی استان خراسان واقع شده جمعیت شهرستان را 170 هزار نفر اعلام کرد و گفت: شهرستان کاشمر شامل دو بخش و پنج دهستان است.

وی همچنین از این شهر به عنوان دیار امامزادگان اعظم سید مرتضی(ع)، سید حمزه(ع) و مرد دین و سیاست شهید آیت الله مدرس نام برد و افزود: کاشمر دیار سرداران شهید و عالمان فرزانه ای همچون آیت الله سعیدی و آیت الله واله است.

سرپرست فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه مردم ولایی این دیار همیشه پشتیبان این دیار و نظام بوده اند و با تقدیم 2500 شهید سرافراز، آزاده و جانباز در هشت سال دفاع مقدس و تقدیم دو شهید مدافع حرم سند بر این ادعا است، بیان کرد: کاشمر به عنوان دومین شهر مذهبی استان و چهارمین شهر مذهبی کشور سالانه پذیرای 3.5 میلیون زائر است.

وی در ادامه به عملکرد دولت تدبیر و امید در شهرستان اشاره کرد و گفت: در طی چهار سال گذشته برای 129 پروژه بالغ هزار و 689 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی، ملی، خیرین، تسهیلات بانکی و مشارکت و حوادث در نظر گرفته شده است.

سرپرست فرماندار کاشمر بیان کرد: در دولت تدبیر و امید در حوزه شهرداری 30 پروژه با اعتبار 791 میلیارد و 769 میلیون ریال، حوزه بهداشت و درمان 20 پروژه با اعتبار 186 میلیارد و 640 میلیون ریال، در بخش کشاورزی 8 پروژه با اعتبار 155 میلیارد 606 میلیون ریال، در حوزه گازرسانی سه پروژه با اعتبار 149 میلیاردو 411 میلیون ریال، در حوزه آب رسانی هفت پروژه با اعتبار 144 میلیارد و 760 میلیون ریال، بخش آموزشی 24 پروژه با اعتباری بالغ بر 104 میلیارد و 850 میلیون ریال و در حوزه راه 9 پروژه با اعتباری بالغ بر 119 میلیارد و 431 میلیون ریال، در حوزه روستایی که شامل طرح های هادی، دهیاریها می شود 11 پروژه با اعتبار 34 میلیارد و 755 میلیون ریال و در حوزه روستایی که بنیاد مسکن فعالیت دارد 4 پروژه با اعتبار 16 میلیارد و 750 میلیون ریال طی 4 سال گذشته دولت تدبیر و امید در شهرستان کاشمر اجرا شده است.

وی با تاکید براینکه شهرستان کاشمر نیازمند مساعدت و همراهی شما است، به وضعیت پروژه باند دوم محور شادمهر به کاشمر به طول 55 کیلومتر اشاره کرد افزود: 28 کیلومتر از این جاده در حوزه سیاسی شهرستان کاشمر است.

احمدزاده با اشاره به اینکه عملیات اجرایی باند دوم این محور در سال 95 شروع شده است، گفت: به دلیل نبود اعتبار اکنون در حالت رکورد به سر می برد.

وی با بیان اینکه این محور نیازمند 100 میلیارد تومان اعتبار است، افزود: طرح هادی روستاهای عشرت آباد، تولا و کوشه و روستاهایی که ده سال از اجرای طرح هادی می‌گذرد نیازمند بازنگری هستند، بیان کرد: بازنگری این طرح‌ها نیازمند 9 میلیارد تومان اعتبار است.

احمدزاده همچنین با اعلام اینکه برای اتمام تنها پایگاه انتقال خون شهرستان با 50درصد پیشرفت فیزیکی توسط خیرین نیازمند سه میلیارد تومان اعتبار هستیم، اظهار کرد: بلوک زایمانی بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) با 80 درصد پیشرفت فیزیکی نیازمند 100 میلیون تومان اعتبار برای اتمام است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه سلامت در بخش شهری و روستایی شامل پایگاه اباذر، ولی عصر و ریوش، گلستان، امام علی و ستاد مرکزی بهداشت شهرستان نیازمند سه میلیارد تومان اعتبار است، به وضعیت پروژه نیمه کاره استخر کاشمر اشاره کرد و گفت: اکنون این پروژه فقط 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای اتمام نیازمند سه میلیارد تومان اعتبار است.

احمدزاده با اعلام اینکه چون اغلب مردم شهرستان کشاورز هستند نیازمند اعتباراتی هستیم، افزود: امیدواریم دستورات لازم را جهت طرح پروژه ها در هیئت دولت صادر فرمائید.

کمبود فضا در مراسم های مذهبی

در این مراسم امام جمعه کاشمر با بیان اینکه وزارتخانه ورزش و جوانان بسیار حساس، پرکار و با انتظارات بسیار است، افزود: کمتر وزیری همانند ورزش و جوانان است به خاطر رویارویی با جوانان مشغله داشته باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم طباطبایی با اشاره به اینکه وزیر ورزش و جوانان امروز به عنوان نماینده ریاست جمهوری محترم، محبوب و تلاش گر در شهرستان حضور یافته اند، افزود: انتظار داریم به خواسته های مردم دیندار، حق شناس و شهید پرور کاشمر به خوبی توجه شود و آنها را خدمت رئیس جمهور منعکس کنید.

وی حضور آقای روحانی در استان خراسان و وزیر ورزش و جوانان را در شهرستان به فال نیک گرفت و اظهار کرد: امیدواریم این حضور منشاء خیرات و برکات بسیاری باشد.

امام جمعه کاشمر با اشاره به اینکه شهرستان کاشمر از جهاتی منطقه ای ویژه و مهم است، افزود: وجود امامزادگان واجب التعظیم با اسناد معتبر موجب شده کاشمر شهر دیندار، ولایت مدار و با خدایی باشد.

وی وجود حوزه‌های علیمه را در این شهرستان که کهن و قدیمی هستند را از جمله پتانسیل های کاشمر دانست و اظهار کرد: وجود حوزه های علیمه موجب شده بود که در گذشته به این شهر نجف کوچک بگویند.

طباطبایی با بیان اینکه در گذشته علما ابتدا در کاشمر پایه های ادبیات خود را محکم می کردند سپس به مشهد و نجف می رفتند،  عنوان کرد: اکنون مسئولان این شهر با تفاهم و بدون در نظر گرفتن جناح، حزب و گروه با یکدیگر تعامل و تفاهم دارند.

وی با اشاره به اینکه با این پتانسیل های موجود انتظاراتی از شما به عنوان نماینده ریاست جمهوری داریم، اظهار کرد: استعداد بالای مذهبی مردم کاشمر موجب شده در بسیاری از مراسم های مذهبی با کمبود فضا مواجه شویم.

امام جمعه کاشمر افزود: امیدواریم آثار قدم خیر شما و رئیس جمهور را در استان خراسان رضوی احساس کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: