• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 972-6191-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

معاون رییس جمهور اعلام کرد:

پرونده ثبت جهانی برج رادکان در دستور کار قرار دارد

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره ثبت جهانی برج رادکان گفت: ثبت جهانی این برج در دستور کار ما قرار دارد، اما قبل از آن یک و دو پرونده ثبت جهانی در دستور کار است، باید اشاره کرد که کشور ما نیز در طول سال فقط یک پروژه را می‌تواند ثبت جهانی کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی‌اصغر مونسان امروز 17 اردیبهشت‌ماه در چناران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه در پایان سال 96 توانستیم سند جامع توسعه گردشگری کشور را آماده کنیم و در حال حاضر برای تصویب در هیات دولت آن را به دولت تقدیم کردیم.

وی افزود: به محض آنکه این سند به تصویب برسد در ذیل آن آئین‌نامه مربوطه تنظیم و ابلاغ خواهد شد و این اقدام کمک بسیاری به توسعه گردشگری و هدفمند شدن آن خواهد کرد، تا همه بخش‌های گردشگری کشور در یک مسیر واحد گام بردارند.

معاون رییس جمهور درباره تامین ارز مسافران خاطرنشان کرد: مسئولان بانک مرکزی و اقتصادی کشور موضوع تامین ارز را دنبال کرده و به طور مرتب به مردم گزارش می‌دهند؛ دولت اعلام کرده که تمهیدات لازم را برای همه کسانی که نیاز واقعی به ارز دارند درنظر گرفته است و ما به لحاظ منابع ارزی هیچ مشکلی نداریم.

وی افزود: در حال حاضر توزیع ارز به صورت هدف‌مند انجام می‌گیرد، به عنوان مثال در بخش واردات کالاهای ارزان و ماشین آلات مورد نیاز صنایع و همچنین مسافران برای یک بار سفر، ارز 4 هزار و 200 تومان تدارک شده است و بانک‌های عامل این پرداخت‌ها را انجام می‌دهند تا مردم از ارزی که دولت تعیین کرده است استفاده کنند.

مونسان گفت: در حوزه گردشگری در دو بعد داخلی و خارجی برنامه‌ریزی کردیم و فرصت‌های خوبی را برای رونق گردشگری داخلی به استانداران کشور و مدیران کل استان‌ها تعریف کردیم.

وی افزود: بیش از 70 میلیون نفر شب‌اقامت در کشور در ایام نوروز، رکوردی بی‌نظیری در نوروز بود و نوروز امسال شاهد رونق گردشگری داخلی بودیم به طوری که در مناطقی مانند استان کهگیلویه و بویراحمد 204 درصد اقامت رشد داشت.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: استان خراسان رضوی به لحاظ وجود مضجع شریف امام رضا(ع) در آن جزو استان‌های برتر در حوزه گردشگری است و گردشگری طبیعی در خراسان رونق زیادی دارد همچنین دارای جاذبه‌های تاریخی خوبی است.

وی با بیان اینکه تمام توان خود را به کار می‌گیریم تا گردشگری داخلی رشد کند، افزود: سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری روند خوبی دارد و حدود هزار و 700 پروژه زیرساختی در حوزه گردشگری در کشور در حال اجرایی شدن است  و بنا داریم 1250 پروژه را تا پایان دولت به اتمام برسانیم که 336 پروژه مربوط به خراسان رضوی است و از این عدد 129 پروژه مربوط به ساخت هتل است که با اتمام این پروژه‌ها 34 هزار تخت به ظرفیت اقامتی مشهد افزوده خواهد ‌شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: