• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-8385-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

یک فعال دانشجویی:

فیلترینگ تلگرام کمکی به حفظ امنیت ملی نخواهد کرد

عضو هیئت موسس انجمن اسلامی دانشجویان نواندیش دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در عصر تکنولوژی فیلتر تلگرام کمکی به حفظ امنیت ملی نخواهد کرد.

رضا امیرزاده در گفتگو با ایسنا- منطقه خراسان، در رابطه با فیلتر تلگرام اظهار کرد: فیلتر تلگرام بعد از اعتراضات دی ماه سال گذشته قابل پیش‌بینی بود و به نظر من این موضوع در نگاه مردم نسبت به دولت آقای روحانی تاثیر داشته است.

این فعال دانشجویی بیان کرد: با وجود این موارد طبیعی است که نسبت به دولت آقای روحانی بدبینی به وجود آید، ولی بعد از اعتراضات دی ماه فیلتر شدن تلگرام قابل پیش‌بینی بود و این اقدام هم به دستور قوه قضاییه بوده و دولت نقشی در آن نداشته است، اما این گونه احساس می‌شود که دولت در برخی از زمینه‌ها منفعل است.

 امیرزاده تصریح کرد: پذیرش اعمال غیرقانونی و دخالت در حوزه‌ی کارهای دولت از طرف نهادهای دیگر از جمله  قوه قضاییه وجود دارد و این پذیرش از طرف دولت قابل قبول نیست، زیرا مردم با توجه به این وعده آقای روحانی که اگر بیش از 50 درصد رای آورد دستشان بازتر است به ایشان رای دادند ولی عملا آقای روحانی از دولت قبلی هم ضعیف‌تر عمل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه فیلتر تلگرام کمکی به حفظ امنیت ملی نخواهد کرد و در عصری که عصر تکنولوژی است این کار مضحک و خنده‌آور است، گفت: حتی با فیلتر شدن تلگرام دسترسی تعداد کمی از مردم کم می‌شود و افرادی که به دنبال استفاده از این نرم افزار برای انتقال اخبار، در دسترس قرار گرفتن اطلاعات و ارتباط با افراد و گروه‌های خاص هستند به هیچ عنوان از تلگرام دست نکشیده‌اند، بلکه با استفاده از فیلتر شکن‌های قوی همچنان از تلگرام استفاده می‌کنند و حتی با فیلتر شدن تلگرام جایگزین‌های زیادی هم خواهند داشت.

عضو هیئت موسس انجمن اسلامی دانشجویان نواندیش دانشگاه فردوسی خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان فیلتر تلگرام از این منظر به حفظ امنیت کشور کمکی نخواهد کرد و این مساله برای کشور تنها به منزله محدود کردن مردم محسوب می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: