• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-8886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دانشگاه فردوسی مشهد میزبان کنگره ملی «شهدای دانشجو»

دکتر غلامرضا غفاری،معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گسترش فضای معنوی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه در دانشگاه فردوسی مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر غفاری در نشست خبری کنگره ملی شهدای دانشجو با بیان اینکه، محوریت این کنگره شهدای دانشجویان مدافعان حرم هستند، اظهار داشت: دراین کنگره یک روزه علاوه بر تجلیل از خانواده‌های شهدا، برنامه‌های ویژه ای برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به اینکه هدف اصلی ما از برگزاری این کنگره، تبیین و ترویج زندگی شهدای دانشجو است که می‌توانند الگو باشند، گفت: همچنین ما به دنبال نهادینه کردن فرهنگ دفاع و شهادت در میان دانشجویان هستیم و می‌خواهیم این فضای معنوی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی حاکم شود.

وی به نقش شهدا در توسعه بخش های مختلف کشور اشاره کردو گفت: شهدا حق زیادی به گردن ما دارند و به خاطرتبیین نقش و جایگاه این عزیزان این کنگره در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: اجلاسیه‌ها و نشست‌هایی از سطح دانشگاه‌ها و استان‌ها از سال گذشته آغاز شد و پس از آنکه این اجلاسیه‌ها به اتمام رسید کنگره نهایی آن در سطح ملی برگزار می‌شود که متمرکز بر شهدای دانشجو و محوریت شهدای مدافع حرم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی با اعلام اینکه ما ۴ هزار و ۵۰۰ شهید دانشجو و ۱۰۴ شهید مدافع حرم داریم، از مشارکت مجموعه‌های مختلف وزارت علوم، سازمان بسیج دانشجویی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام‌نور، دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فرهنگیان در این کنگره خبر داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: