• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-13287-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی:

تئاتر کودک واسطه‌ای موثر برای انتقال پیام به کودکان و بزرگترها است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی گفت: تئاتر کودک به عنوان واسطه موثر می‎‌تواند پیام کودکان را به بزرگترها و بزرگترها را به کودکان داشته باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضا قمرزاده امروز 18 اردیبهشت‌ماه  در نشست خبری «راه‌اندازی مرکز تخصصی تئاتر کودک» که در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: تئاتر کودک را می‌توان به عنوان یک ابزار درمانگر و آموزشی به کار برد تا تاثیرگذاری بهتری داشته باشد.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در مطالعات خود به آن دست یافتم، وجود ظرفیت عظیمی در حوزه هنری به ویژه تئاتر کودک در استان بود و عده‌ای از هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان که چهره‌ای بین المللی دارند از خراسان رضوی رشد کردند و اکنون نیاز به شناسایی حوزه نمایشی، ساماندهی و در یک جهت قرار دادن آن‌ها برای نسل آینده است  که باید آن را به کار گرفت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی تصریح کرد: احیای تئاترهای آئینی خراسان رضوی، احیای فرهنگ بومی استان را به دنبال دارد و می‌توان از تئاتر به عنوان ابزاری استفاده کرد تا ارزش‌های گذشته را به ذائقه نسل امروز مناسب سازی و همچنین اوقات فراغت کودکان و نوجوانان را به شکلی مطلوب کامل کند.

قمرزاده عنوان کرد: یکی دیگر از اهداف این نهاد، شکل دهی انجمن نمایشی تئاتر کودک و نوجوان در خراسان رضوی است که  در حوزه تئاتر، استعدادهای خوبی وجود دارد و یکی از ظرفیت‌های تئاتر تمرین نقش پذیری کودکان در اجتماع است که باید به آن پرداخته شود و گاهی کودکان برای حضور در اجتماع انگیزه‌ای ندارند و به وسیله تئاتر می‌توان این انگیزه را تقویت کرد.

وی خاطر نشان کرد: ما یکی از بهترین مکان‌های خود را در خراسان رضوی برای راه اندازی مرکز تخصصی تئاتر کودک و نوجوان اختصاص دادیم که شامل دو سالن تئاتر و یک موزه است که عروسک‌های قدیمی در آن نگهداری می‌شود را احیاء کردیم و پلاتویی تخصصی برای اجرای نمایش کودک راه‌اندازی شد و همچنین برای آموزش تئاتر عروسکی، خیمه شب بازی و پژوهش مناسب‌سازی شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اجرای تئاتر را در ابعاد مختلف شکل خواهد داد، اضافه کرد: امیدواریم از این ظرفیتی که به وجود آمده نهایت استفاده مطلوب و بهینه را داشته باشیم و همچنین قصد داریم دیگر سالن‌های موجود را هم بهینه سازی کنیم  و این مرکز یکی از نهادهایی است که در حوزه آموزش غیر رسمی فعالیت می‌کند و این ادعا را دارد که  از پیشتازان هنرهای نمایشی در کشور به شمار می‌رود. 

گفتنی است اولین مرکز تخصصی تئاتر کودک و نوجوان در خراسان رضوی 23 اردیبهشت ماه سال جاری با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان کشور در بولوار فکوری 45، خیابان فراز یک افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: