• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-16514-5
  • خبرنگار : 15217
  • منبع خبر : ----

مراسم تقدیر از معلمان برتر استان به مناسبت هفته معلم برگزار شد؛

مدیرکل آموزش و پرورش استان:
نگاه سنتی مانع پیش‎‌رفت آموزش‌وپروش است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهارکرد: ما با نگاه سنتی مانع از تغییر و پیش‌رفت در آموزش و پرورش شده‌ایم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، قاسم‌علی خدابنده در مراسم تقدیر از معلمان برتر استان که به مناسبت هفته معلم در بنیاد فرهنگی مصلی نژاد برگزار شد، نگاه سنتی را عامل مقاومت در برابر تغییر دانست و عنوان کرد: درحالی که فضای کشور به سمت مدرنیته پیش می‌رود، در آموزش و پرورش نگاه سنتی مانع از تغییر شده است؛ در مدرینته، سیستم دائماً مانند رودخانه ساری و جاریست.

خدابنده با مشکل خواندن پیشرفت با این نگاه سنتی و فقیر، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم توسعه پایدار باشد، باید از آموزش و پرورش آغاز کنیم و این نیاز به تغییرات اساسی دارد.

وی افزود: معلم مرجع علمی و اخلاقی است و اگر بخواهد این مرجعیت را حفظ کند، باید دائما از لحاظ سواد علمی، رسانه‌ای و اخلاقی درحال رشد باشد؛ معلم باید دائماً خود را بروزرسانی کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد: خوش‌بختانه خراسان رضوی در صدر آموزش و پرورش‌های کشور با 66 رتبه ممتاز کشوری قرار دارد و این درحالی است که بسیاری از مسابقات در تابستان برگزار می‌گردد و به تعداد مقامات استان اضافه خواهد شد.

خدابنده گفت: اولین معلم خود خداست و انسان را از ظلمت به سمت نور هدایت کرده است؛ وظیفه پیامبران نیز هدایت مردم بود و معلمان نیز وظیفه هدایت مردم را دارند که گفته میشود معلمی شغل انبیاست.

وی تصریح کرد: البته معلم باید خود راه روشن را بشناسد تا به دانش‌آموزان بشناساند و راه نور و رستگاری را بشناسد تا هدایتگر دانش آموزان شود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به چالش ها و مشکلات بیان کرد: درحال حاضر مقام عمل با مقام نظر فاصله زیادی دارد؛ آموزش و پرورش رکن اصلی توسعه و معلم رکن اساسی آموزش و پرورش است. اگر تعلیم و تربیت را مانند ساعت فرض کنیم معلم آن مهم ترین چرخ دنده ساعت است که بدون آن ساعت کار نخواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: