• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-9884-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی:

کشور ما اقتصادی پویا دارد و می‌تواند راه خود را ادامه دهد

رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی گفت: کشور ما اقتصادی پویا دارد و می‌تواند راه خود را ادامه دهد، همچنین خارج شدن ترامپ هیچ تاثیری بر اقتصاد کشور ندارد.

محمدحسین روشنک در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: سخنان ترامپ قابل پیش‌بینی بود، زمانی که کسی دیگر هیچ قاعده جهانی و انسانی را رعایت نکند آخرش همین سخنرانی خواهد شد.

وی ادامه داد: در واقع ما بازگشتیم به زمان هیتلر و ترامپ در سخنرانی خود در قامت هیتلر ظاهر شد، من در لحظه ای که به صحبت های ترامپ گوش می دادم تصویر هیتلر در ذهنم نقش بست.

رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی افزود: عاقبت کار هیتلر مشخص شد و عاقبت کار ترامپ نیز معلوم است برداشت من، هیچ محتوای انسانی و مقرراتی سخنان ترامپ نداشت و ما شاهد قلدری و هیتلری آن در سخنرانی بودیم.

روشنک با بیان اینکه دنیا تحمل قلدری ترامپ را ندارد و علاوه بر آن مردم دنیا و جهان نیز این قاعده را قبول نخواهند کرد، عنوان کرد: در آینده نه چندان دور خواهید دید که دنیا در برابر ترامپ نیز موضع خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بعد از خارج شدن آمریکا از برجام چه خواهد شد؟ با توجه شکستن دیوار تحریم‌ها در گذشته ما به این نتیجه خواهیم رسید ترامپ مرد جنگ نیست.

رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی اضافه کرد: خوشبختانه در صحبت‌های دکتر روحانی همه چیز مشهود بود و ایشان از مدت‌ها قبل پیش بینی لازم برای خارج شدن ترامپ از برجام را کرده بودند و در همین راستا اقدامات لازم را انجام داده است.

روشنک تاکید کرد: ترامپ نمی‌تواند به سازمان ملل و شورای امنیت برود، قطعنامه ببرد تا به ایران حمله کند و در پیشبرد اهداف شیطانی اش روسیه و چین نیز با او همکاری نخواهند کرد.

وی بیان کرد: به نظر من خارج شدن آمریکا از برجام هیچ تفاوتی نکرد و آمریکا از ابتدای امر ایران را مورد تحریم قرار داده بود.

رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی گفت: ایران نیز در این مسیر بردباری می کرد و سعی بر آن داشت که با آمریکا کنار بیاید لذا مردم ما نباید نگران باشند مردم کشور ایران مقاوم هستند و در دوران های بسیار سختی مقاومت کردند.

روشنک تصریح کرد: در صحبت‌های خانم موگرینی نیز مشهود بود که به شدت در مقابل ترامپ موضع گرفته است و ایران راه خود را در پیش گرفته است و خارج شدن آمریکا هیچ تاثیری نخواهد داشت.

وی ادامه داد: دولت برای ارز نیز تدبیر لازم را انجام داده و در جلسه ای که در روز گذشته داشتیم گفته شد که برای واردات دولت هیچ محدودیت ارزی را در پیش نگرفته است و گشایش اعتبار برای واردات را تامین خواهد کرد.

رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی افزود: مقام معظم رهبری نیز در این راستا تدابیر خاص خود را در پی خواهد گرفت و نیروی مسلح نیز برنامه‌های خود را در پیش خواهند گرفت.

روشنک عنوان کرد: قدرت منطقه‌ای نیز تدابیر لازم را لحاظ خواهد کرد و همانطور که دکتر ظریف اعلام کردند آمریکا از خارج شدن از برجام پشیمان خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم ترامپ به مسائل هسته‌ای مربوط نبود، هدف او از این تصمیم این بود که ذهن مردم ایران را درگیر کند.

رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی با اشاره به اینکه طبق آمار دو سوم از مردم آمریکا از خروج ترامپ از برجام مخالف بودند، تصریح کرد: ولی ترامپ علاوه بر اینکه نادانی خود را به دنیا نشان داد به مردم خود نیز ثابت کرد که آدم بسیار نادانی است.

روشنک با بیان اینکه کشور ما اقتصادی پویا دارد و می‌تواند راه خود را ادامه دهد، اضافه کرد: خارج شدن آمریکا هیچ تاثیری بر اقتصاد کشور ندارد و بسیاری از کالاهای اساسی در انبارهای ایران موجود است.

وی بیان کرد: قبل از این اتفاق ما نمی‌توانستیم دلار جابه جا کنیم بعد از این هم نمی توانیم، آمریکا به ما چیزی نمی‌داد که بعد از این آن را از ما پس بگیرد.

رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی تصریح کرد: اگر زمانی اتحادیه اروپا، چین و روسیه با ما مخالفت کنند شرایط ایران سخت خواهد شد اما در مورد ترامپ این امر صدق نخواهد کرد.

وی گفت: موضعی که در سخنان دکتر روحانی شاهد بودیم بهترین عکس‌العمل بود، او باید ثابت کند که ایران تا انتها تدابیر لازم را در خصوص رعایت موافقت نامه ها و عهدنامه لحاظ کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: