• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-8986-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

دبیر اجرایی پنجمین کنگره کاشت حلزون شنوایی اعلام کرد؛

انجام سالانه 1000 عمل جراحی کاشت حلزون گوش در ایران

دبیر اجرایی پنجمین کنگره کاشت حلزون شنوایی و علوم وابسته گفت: سالانه 1000 عمل جراحی کاشت حلزون گوش انجام می‌شود‌ و از گذشته تاکنون در مجموع 10 هزار از این  نوع جراحی در کشور صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر محسن رجعتی، امروز 19اردیبهشت ماه در افتتاحیه پنجمین کنگره کاشت حلزون شنوایی و علوم وابسته که در هتل پارس مشهد برگزار شد، اظهار کرد: این کنگره با حضور 100 سخنران داخلی و 35 سخنران خارجی از رشته‌های جراحی‌‌های گوش، کاشت حلزون شنوایی بیماران ناشنوا و کم شنوا، توانبخشی شنوایی بیماران و همچنین از حوزه‌های پزشکی، تشخیصی و گفتاردرمانی به مدت سه روز در حال در هتل پارس برگزاری است.

وی با اعلام اینکه در مجموع 350 نفر در این کنگره شرکت کرده‌اند، ادامه‌ داد: 4 کارگاه آموزشی و 4 میزگرد در حاشیه این کنگره برگزار خواهد شد.

دانشيار گروه گوش و حلق و بيني دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: کاشت حلزون گوش از سال 75 پر مشهد راه‌اندازی شد و از 22 سال پیش این عمل بدون انقطاع در استان انجام می‌شود. تاکنوپ حدود 1100 بیمار کودک و بزرگسال تحت جراحی کاشت حلزون در استان قرار گرفته‌اند.

رجعتی با اعلام اینکه سالانه 100 تا 150 جراحی کاشت حلزون گوش در مشهد انجام می شود، اضافه کرد: البته نیاز مادر استان دو برابر این آمار است و امیدواریم با حمایت‌هایی که صورت می‌گیرد، بتوانیم جوابگوی تمام نیازمندان به کاشت حلزون باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تمام عمل‌‌های کاشت حلزون موفقیت‌امیز است، زیرا بیماران با دقت زیادی انتخاب می‌شوند و اکثر آنان نتیجه خوبی می گیرند؛ تشخیص وجراحی به موقع در سنین پایین کودکی احتمال موفیقت را افزایش و در سنین بالا کاهش می‌یابد. 

پنجمین کنگره کاشت حلزون شنوایی و علوم وابسته از 19 اردیبهشت ماه به مدت سه روز در هتل پارس مشهد در حال برگزاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: