• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-8785-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

نماینده سبزوار:

خروج از برجام اعتبار آمریکا در دنیا را از بین برد

عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: خروج آمریکا از برجام نه تنها به ضرر ایران نبود بلکه به ضرر آمریکایی‌ها تمام شد که وجهه و اعتبار خود را در سطح بین‌المللی از دست دادند.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان و به نقل از خانه ملت، حسین مقصودی در واکنش به خروج آمریکا از برجام، اظهار کرد: این اقدام ترامپ را باید از چند بعد بررسی کرد و نکته نخست این است که مردم ایران باید بدانند که مجلس و دولت آمادگی کامل برای خروج ترامپ از برجام را داشتند.

وی افزود: ممکن است در ابتدای این اقدام ترامپ، سختی‌ها و مشکلاتی داشته باشیم اما با پیاده‌سازی شعار مقام معظم رهبری باید به درون متکی شویم تا اتفاق خاصی نیفتد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی آمادگی کامل برای خروج آمریکا از برجام را داشت، عنوان کرد: اگر ترامپ از برجام خارج نمی‌شد باید شک می‌کردیم، از این رو این اقدام نشان می‌دهد که در برجام حقی از ایران ضایع نشده است. ضمن اینکه جهان به دیوانگی ترامپ اعتقاد کامل پیدا کرد و آنها اعتبار خود را از دست دادند.

مقصودی با اشاره به اینکه برجام یک تعهد فی مابین و معتبر در سطح جهانی بود، تصریح کرد: کشورها نمی‌توانند هرگاه احساس ضرر کردند از یک پیمان نامه خارج شده و تعهدات خود را زیر پا بگذارند بنایراین این اقدام آمریکا اعتبار آنها را زیر سوال برد و دیگر کشورها برای تعهدنامه‌هایی که یک طرف آن آمریکا است، اعتباری قائل نمی‌شوند.

مقصودی گفت: خروج آمریکا از برجام صرفا به ضرر این کشور تمام شد، نه ایران. ترامپ قانون جنگل را برای دنیا درنظر گرفته و یکی از مهم‌ترین توافقنامه‌های بین‌المللی که قانونی بود را زیر پا گذاشت. با این حال صرفا این آمریکا است که از برجام خارج شده و بقیه کشورها همچنان در آن حضور دارند. مردم ایران باید درکنار یکدیگر و زیر لوای سیاست‌گذاری‌های مقام معظم رهبری قرار گرفته و مجلس، دولت و قوه قضاییه در کنار مردم متحد و همراه شوند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه 40 سال است عده‌ای در ایران به دنبال این تفکر هستند که با آمریکا ارتباط برقرار کنیم، عنوان کرد: برخی همواره به جای امید بستن به داخل به غرب امید بسته بودند که امروز حداقل به مردم ایران اثبات شد که ما حتی با آمریکا پای میز مذاکره نشستیم و تعهدنامه امضا کرده و متعهد بودیم اما آنها کارشکنی کردند.

وی ادامه داد: مردم ایران باید متکی به تجربیات خود و کشورهایی مثل هند و چین باشند. گاندی در هند اقدامی را آغاز کرد که پایه‌های یک انقلاب داخلی و حرکت به سمت استقلال بود. کشور چین نیز بعد از جنگ جهانی دوم در مسیر توسعه قرار گرفت و با مطالعه و پژوهش امروز جزو ابرقدرت‌های اقتصادی جهان است بنابراین جمهوری اسلامی که امروز همه نقاط آن سرآمد جهان است نیز باید متکی به نیرو و توان داخلی باشد و راه توسعه را ادامه دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: