• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 972-7091-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان اعلام کرد:

سفرهای خارجی تحت تاثیر شدید نوسانات ارزی

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان اعلام کرد که اتفاقات بازار ارز، سفرهای خارجی را تحت تاثیر شدید قرار داده است.

مجید فرقانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص نوسانات اخیر بازار ارز، اظهار کرد:  این نوسانات از چند جنبه ما را دچار مشکل کرده است، از طرفی در زمینه پرداخت مبالغ سفر به شرکت‌ها که باید از طریق دلار انجام گیرد دچار مشکل هستیم و از سوی دیگر مسافران خارجی برای تبدیل دلار به ریال دچار مشکل‌اند.

وی بیان کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که به وجود آمده مربوط به مسافرانی است که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، با توجه به هزینه‌های اقامت در سایر کشورها پرداخت هزار یورو به هر مسافر، کفاف هزینه‌های آنها در سفر را نمی‌دهد، ضمن اینکه مسافرانی هستند که برای اقدامات مختلفی غیر از تفریح نیاز بیشتری به ارز دارند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان ادامه داد: تبدیل ارز به ریال نیز سخت شده و باعث شده است که مسافران خارجی در ایران دچار سردرگمی شوند.

وی یادآور شد: در این زمینه با مدیران سازمان میراث فرهنگی، مدیران استانی و سایر مدیران مرتبط مذاکراتی انجام دادیم که تا این لحظه نتیجه‌ای نداشته است، بانک مرکزی در خصوص برخی از صنایع اعلام کرد که تصمیماتی را گرفته اما در حوزه گردشگری تصمیمی گرفته نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: