• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-9586-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

دبیرعلمی همایش ملی مدیریت و کسب‌وکار الکترونیکی:

«حمایت از کالای ایرانی» ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است

دبیر کمیته علمی همایش ملی مدیریت گفت: تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی به عنوان ستون فقرات اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا- ‌منطقه خراسان، محبی امروز ۱۹ اردیبهشت ماه در افتتاحیه همایش ملی مدیریت و کسب و کار الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی که در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در سالیان اخیر مورد توجه مقام معظم رهبری، مسئولین و آحاد جامعه قرار گرفته، اهمیت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی با هدف کاهش وابستگی‌ها، اهمیت بخشی به اقتصاد، توجه خود را بر پتانسیل‌ها، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های درون کشور و حمایت از تولید ملی متمرکز نموده و بر ارکانی مانند مقاوم بودن اقتصاد، بهبود فضای کسب و کار، استفاده از همه ظرفیت‌های دولتی و مردمی، حمایت از تولید ملی و مدیریت منابع ارزی و مصرف تمرکز کرده و با تشخیص حوزه‌های آسیب و تلاش برای کنترل، به دنبال تبدیل تهدیدات به فرصت‌ها است. 

دبیرعلمی همایش ملی مدیریت و کسب‌وکار الکترونیکی اضافه کرد: این موضوع در سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی از اهمیت دوچندان برخوردار است. تولید ملی و حمایت از آن  به عنوان ستون فقرات اقتصاد مقاومتی می‌تواند با ایجاد خودکفایی، اشتغالزایی، جلوگیری از خروج منابع مالی و سرمایه فکری و انسانی بر شکاف و نابرابری‌های اقتصادی مرهم نهاده و با بی‌اثر کردن  تهدیدات دشمن اقتصاد کشور را از سقوط نجات دهد. 

محبی با اشاره به همایش ملی مدیریت و کسب‌وکار الکترونیکی عنوان کرد: همایش مدیریت و کسب و کار الکترونیک با رویکرد اقتصاد مقاومتی با همت موسس آموزش عالی فردوس و همکاری انجمن مدیریت دانش ایران و استانداری خراسان رضوی و سایر ارگان‌ها برگزار می‌شود.

وی با تاکید براینکه ما به دنبال پیوند میان مدیریت و کسب و کار از دریچه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی هستیم، افزود: این همایش پیوند میان کسب و کار الکترونیک به منظور برقراری ارتباطات زنجیره‌ای بین خریداران و فروشندگان که منجر به اتخاذ تصمیمات بهتر، بهینه‌سازی کالا و خدمات و کاهش هزینه‌ها میشود را مورد توجه قرار داده است. مقالاتی که به این همایش ارسال شده با این رویکرد به ارائه دستاوردها و تحقیقات می‌پردازد.

دبیرعلمی همایش ملی مدیریت و کسب‌وکارالکترونیکی یادآور شد: از زمان ارائه فراخوان از میان مقالات رسیده، 87 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت که 51 مورد آن به صورت سخنرانی و مابقی به صورت پوستر ارائه خواهد شد. 

در ادامه این همایش  هاشم جلیلی صفریان، رئیس موسسه آموزش عالی فردوس مشهد نیز اظهار کرد: ما پس از پیروزی انقلاب شاهد پیشرفت‌های بسیار خوبی از ایران در بسیاری از نظر علمی در زمینه فناوری نانو، فناوری هسته‌ای، سلول‌های بنیادی، هوا و فضا، دارو و پزشکی هستیم. تمام این پیشرفت‌ها توسط متخصصین و دانشمندان ایرانی صورت گرفته است.

وی، هدف همایش ملی مدیریت و کسب و کار الکترونیکی را ارتقای سطح علمی به ویژه دانشجویان دانشجویان دانست و عنوان کرد: موضوع این همایش رویکرد اقتصاد مقاومتی است و حدود ۷۰ نفر از اساتید برجسته کشور در کمیته علمی مشارکت داشتند. 

رییس همایش ملی مدیریت و کسب و کار الکترونیکی افزود: با توجه به انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری؛ حمایت از کالای ایرانی، اگر همه‌ ما در این زمینه کمک کنیم، اقتصاد کشور نیز دگرگون خواهد شد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: