• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-9886-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

رییس انجمن مدیریت دانش ایران شعبه خراسان:

شکاف عمیقی بین دانشگاه و بازار ایجاد شده است

رییس انجمن مدیریت دانش ایران شعبه خراسان گفت: شکاف عمیقی بین  دانشگاه با بازار و سازمان‌های خارج از محیط دانشگاه ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا-‌ منطقه خراسان، دکترمجتبی کفاشان کاخکی امروز ۱۹ اردیبهشت ماه در افتتاحیه همایش ملی مدیریت و کسب و کار الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد، در خصوص ارتباط دانشگاه‌ها و توسعه ارتباط آنها با حوزه کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای نوین، عنوان کرد: شکاف عمیقی بین دانشگاه‌ها با بازار و سازمان‌های خارج از محیط دانشگاه ایجاد شده که باعث شده گفتمان عمومی قالبی که در گذشته بین دانشگاه و جامعه بود کم‌رنگ شود به شکلی که وقتی فارغ‌التحصیلان ما وارد بازارکار می‌شوند، از فضای کسب و کار دور هستند و این آسیبی است که در دانشگاه‌ها گسترش یافته است. 

وی با انتقاد از عدم به کارگیری درست نیروهای جوان ، عنوان کرد : ساختار فرسوده و کهن مدیریتی  باید تلاش کند که نیروی جوان نیز به آن نزدیک شود تا کاربردهای ابزارهای نوین الکترونیکی را توسعه دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: تلاش می‌شود که با برگزاری چنین همایش‌هایی زمینه توسعه گفتمان مشترک بین دانشگاه‌ها و حوزه کسب و کار ایجاد شود تا به هم نزدیک شوند.  

کفاشان کاخکی اظهار کرد: پیوند خاصی بین مفهوم دانش و حوزه کسب و کار برقرار است. به هر میزان که ما به دانش نوین‌تر نزدیک شویم، احتمال اینکه بتوانیم از دانش به شکل کاربردی‌تری استفاده کنیم، توسعه می‌یابد. انجمن مدیریت دانش ایران شعبه خراسان آمادگی هر نوع همکاری با جوانان را دارد.

وی در خصوص طرح اشتغال زایی، تصریح کرد: کاری که مدیریت دانش توصیه می‌کند، این است که همه کارها مبنای دانشی داشته باشد یعنی شما با ممیزی دانشی که انجام می‌دهید به این برسید که طرحی قابلی مطرح شدن در فرمانداری و استانداری  خراسان را دارد یا پیامدهای آن فعالیت چقدر به نیازهای واقعی جامععه نزدیک است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: