• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-9285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه:

نقض‌ شرم‌آور برجام از سوی ترامپ از اذهان جهان پاک نمی‌شود

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه گفت: نقش بزرگترن توافق بین‌المللی جهان که مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل است از سوی ترامپ شرم‌آور بود و قطعا این رفتارشان از افکار عمومی جهان پاک نمی‌شود.

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تصمیم ترامپ برای خروج از برجام و لزوم توجه جدی‌تر به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی کشورمان، اظهار کرد: با توجه به شرایطی که استکبار جهانی علیه کشورمان از مدت‌ها قبل دامن زد، مقام معظم رهبری بحث اقتصاد مقاومتی و تکیه اقتصاد بر توان داخلی را مطرح کردند. در شرایطی هستیم که با تکیه بر اقتصاد داخلی باید بر روی پای خود بایستیم در این صورت می‌توانیم امیدوار باشیم هر شرایطی برای کشور به وجود آید مشکلی برای‌ ما ایجاد نشود.

وی بر لزوم دقت نظر دستگاه دیپلماسی خارجی بر شرکای اروپایی ترامپ تاکید کرد و افزود: همانطور که شرکای اروپایی ترامپ قبل از اعلام تصمیم ترامپ بر پایبندی‌شان به برجام تاکید داشتند، دستگاه دیپلماسی کشور نیز باید به گفت‌وگو و رایزنی با این کشورها به همراه چین و روسیه ادامه دهد تا نسبت به تضمین منافع ایران در برجام به یقین برسد. قطعا توافقی که موجب حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران شود، ادامه خواهد یافت.

سبحانی‌فر تصریح کرد: وزارت خارجه مذاکره با این کشورها را بیش از قبل ادامه خواهد داد تا حقوق ملت ایران با قوت تامین و حفظ شود. تا وقتی که این کشورها در برجام باقی بمانند، ایران نیز به تعهداتش عمل خواهد کرد اما چنانچه از تعهدات‌شان عدول کنند، جمهوری اسلامی ایران نیز تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کند.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه با محکوم کردن اقدام ترامپ در خروج از برجام؛ توافقنامه‌ای که به تایید شورای امنیت سازمان  ملل رسیده است، ادامه داد: قطعا کشورهای جهان با توجه به اینکه توافق برجام به امضا و تایید شورای امنیت سازمان ملل رسیده است، آمریکا را به عنوان ناقض بزرگ تعهداتش در این توافقنامه بین‌المللی خواهند شناخت. نقض یک سویه این تعهد بزرگ بین‌المللی از سوی رئیس‌جمهور آمریکا شرم‌آور بود.

وی متذکر شد: ترامپ با خروج از برجام به جهانیان اثبات کرد که به هیچ یک از تعهدات و توافقات بین‌المللی‌اش پایبند نیست که البته آمریکا در برابر دنیا شرمنده خواهد شد، چون بزرگترین نقض‌کننده توافق‌نامه برجام است، این رفتار ترامپ هیچگاه از ذهن مردم جهان پاک نخواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: