• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 972-7291-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت مطرح کرد:

سوغات ایران با بسته‌بندی باکیفیت اسپانیا!

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: بسیاری از مردم دنیا می‌دانند که زعفران، سوغات ایران است اما کیفیت خوب بسته‌بندی را اسپانیا عرضه کرده است.

به گزارش ایسنا- منطه خراسان، محمد کاری در نشست خبری جشنواره ملی سوغات رضوی که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: بسته‌بندی، یک علم بین رشته‌ای است و برای مخاطبان در گروه‌های سنی مختلف باید بسته‌بندی متناسب با خودشان را طراحی کرد.

وی با بیان اینکه در این زمینه 40 اثر به جشنواره ملی سوغات رضوی ارسال شده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه طرح‌های خوبی را هنرمندان خوش‌ذوق کشورمان به جشنواره ارسال کردند که امیدواریم بتوانند در سطح کلان‌تر حضور یابند.

کاری یادآور شد: در حوزه سوغاتی همچون زعفران که زائران از مشهد به یادگار می‌برند ضروری است که در قالب بسته‌بندی مخصوصی ارائه شود که با هویت ایرانی سازگار باشد، در واقع بسیاری از مردم دنیا می‌دانند که زعفران، سوغات ایران است اما کیفیت خوب بسته‌بندی را اسپانیا عرضه کرده و اولین بسته‌بندی‌ها با کیفیت مناسب توسط این کشور ارائه شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر اینکه ارتباط بین صنعت و دانشگاه از طریق برگزاری استارتاپ‌ها و جشنواره‌ها برقرار می‌شود افزود: در این زمینه مرکز رشد دانشگاه فردوس مصمم است تا دانشجویان علاقمند را جذب و آن‌ها به مراکز مالی متصل کند.

وی گفت: متاسفانه برخی تولیدکنندگان داخلی برای کالاهای خود از مارک‌ها و اتیکت‌های خارجی استفاده می‌کنند، به طوری که ایرانی و خارجی بودن آن کالا قابل شناسایی نیست و برخی از مردمی که به دنبال خرید اجناس ایرانی هستند با این تصور که این کالاها خارجی‌اند آنها را نمی‌خرند، حال آنکه مارک‌های اجناس ما باید طرح و نوشته‌ای به زبان و هویت خودمان داشته باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت درباره چالش‌هایی که تولیدکنندگان و هنرمندان صنایع دستی‌ با آن مواجهند، تصریح کرد: فعالان این حوزه وقتی برای اولین بار کالا یا خدمتی به مردم عرضه می‌کنند، کار برایشان سخت می‌شود و با چالش اعتماد خرید برخورد می‌کنند اما به دنبال فعالیت اولین گروه، شرکت‌های مکمل ایجاد می‌شود و یک چرخه شکل می‌گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: