• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 972-7591-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

سرپرست موسسه آموزش عالی فردوس اعلام کرد:

«ضعف در بسته‌بندی» چالش اساسی حوزه سوغات

سرپرست موسسه آموزش عالی فردوس گفت: چالش اساسی ما در حوزه سوغات به ضعف در بسته‌بندی محصولات برمی‌گردد.

به گزارش ایسنا- منطه خراسان، هاشم جلیلی در نشست خبری جشنواره ملی سوغات که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: ضعف در بسته‌بندی سبب شده است که زعفران ما در کشور اسپانیا بسته‌بندی و عرضه شود.

وی بیان کرد: بسیاری از موضوعات هزینه نیست بلکه سرمایه است درحالی که ما به چشم هزینه به آنها نگاه می‌کنیم، حوزه سوغات و بسته‌بندی از جمله این موارد هستند.

سرپرست موسسه آموزش عالی فردوس ادامه داد: هیچ شهری در ایران به اندازه مشهد مسافر ندارد اما بیشتر سوغات این شهر کالاهای چینی هستند و چند سال باید بگذرد تا متوجه شویم که باید در این حوزه فکری بکنیم.

وی گفت: فرش ایران جایگاه خود را از دست داده است و ما برای به دست آوردن جایگاه قبلی خود باید تلاش زیادی کنیم. از طرفی متاسفانه دانشگاه و صنعت از یکدیگر جدا هستند در حالی که مشکلات اقتصادی و صنعت جامعه باکمک دانشگاه قابل حل هستند.

امیراقبال حیدرپور، دبیر جشنواره ملی سوغات رضوی نیز در ادامه اظهار کرد: به دلیل اینکه تاکنون توجه کمی به مبحث سوغات خراسان صورت گرفته است این جشنواره را برگزار کردیم که خوشبختانه با استقبال خوبی مواجه شد.

وی گفت: این جشنواره در محورهای بسته‌بندی، صنایع دستی، آرم و نشانه و تصویرسازی برگزار شد و در هر محور اساتید و داوران متخصص شرکت کردند.

دبیر جشنواره ملی سوغات رضوی بیان کرد: همچنین مرکز رشد موسسه آموزش عالی فردوس درنظر دارد استارتاپ بسته‌بندی فرش را به عنوان یکی از سوغاتی‌های ایران برگزار کند.

 وی یادآور شد: در جشنواره سوغات که نوروز امسال در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برپا شد و محصولات همه استان‌ها عرضه می‌شد، مسئولان برگزارکننده حاضر به همکاری با ما نشدند و در آینده نیز بعید می‌دانیم که مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری با ما همکاری کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: