• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-7488-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌ رضوی مطرح کرد

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش‌رو در عرصه ورزش‌های کارگری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌ رضوی گفت: در حوزه ورزش کارگران با وجود اینکه رسالت ورزش بر عهده اداره کل ورزش و جوانان است و آنها اعتبارات خاص خود را دارند، اما ما اگر پیشتاز نباشیم، عقب نخواهیم بود. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد سنجری در آیین افتتاحیه صعود سراسری کارگران کشور به قله قوچگر که در محل سالن همایش‌های مجموعه ورزشی کارگران برگزار شد، عنوان کرد: در استان خراسان رضوی هفت مجموعه ورزشی در شهرستان‌ها و دو مجموعه ورزشی در مشهد داریم که شامل سالن‌‌های چند منظوره، استخر بانوان و آقایان، زمین چمن و سالن‌های بدنسازی است. از این جهت می‌توان گفت در حوزه ورزش کارگران با وجود اینکه اداره کل ورزش و جوانان رسالت پیشبرد ورزش را برعهده دارد و اعتبارات این حوزه را در اختیار دارد، اما در نوع خود اگر پیشتاز نباشیم، عقب هم نخواهیم‌بود.

سنجری تصریح کرد: استان خراسان رضوی یکی از استان‌های صنعتی کشور است که بیش از 7 میلیون جمعیت دارد و بالغ بر یک میلیون و 200 هزار نفر از این جمعیت را کارگران تشکیل داده‌اند. این قشر در بیش از 100هزار بنگاه اقتصادی به مساحت 118هزار کیلومتر مربع و در 28 شهرستان پراکنده هستند.

وی با بیان اینکه در حوزه کارگران توجه به ورزش کارگری اهمیت دارد، عنوان کرد: یکی از عوامل موثر در خصوص تولید  کالای ایرانی سرمایه انسانی است، لذا زمانی می‌توان شاهد تحقق انتظارات مردم از تولید کالا باشیم که نیروی انسانی در بستری بانشاط و شاداب در جهت ارتقای بهره‌بری در بنگاه اقتصادی فعال باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌ رضوی با اشاره  به اینکه 30 انجمن کارگری فعال در خراسان رضوی وجود دارد، افزود:  در هدف‌گذاری سال 97 میزبانی از چند مسابقه در سطح ملی در رشته‌های فوتسال، شنای بانوان، تکواندو و قوی ترین مردان کارگر استان و یکی از مسابقات کوهنوردی و صعود سراسری برگزار می‌شود که در این رابطه یکی از شرکت‌های خودروسازی نیز کمک فراوانی کرد.

در ادامه این مراسم مهدی عرفانیان با بیان اینکه انجمن کوهنوردی کارگران به دنبال رسالت خدا پسندانه به جهت گسترش ورزش کوهنوردی است، عنوان کرد: از این جهت تعلیم و گسترش ورزش کوهنوردی و با توجه به اینکه تنها متولی ورزش کارگران استان خراسان بوده موفق شد فعالیت‌های زیادی از جمله بیش از 50 مورد برنامه کوهنوردی کارگری و صعودهای خارجی برگ زرینی در کارنامه خود به ثبت برساند.

وی ادامه داد: همچنین در سال گذشته صعودهای 8000 متری توسط دبیر انجمن کوهنوردی کارگران و پلنگ برفی خراسان، جواد نوروزی انجام گرفت. فتح قله بلند جهان ماناسلو توسط سرپرست کارگروه هیمالیا نوردی کارگران استان، محمود توسلی از جمله افتخارات این مجموعه است. 
 
رئیس انجمن کوهنوردی کارگران خراسان رضوی افزود: همچنین با تلاش علی کاووسی، رئیس کارگروه صعود‌های ورزشی، تیم ملی سنگنوردی موفق به کسب مدال‌های رنگارنگ آسیایی شد. از این جهت باید از مهدی‌زاده، عسکری و علیزاده، مربیان سنگ‌نوردی و کوهنوردی خراسانی تشکر کنیم.

وی در خصوص کمیته حفاظت از محیط زیست انجمن کوهنوردی کارگران عنوان کرد:  از این جهت کمیته حفاظت زیست محیطی فعالیت‌هایی از جمله درخت‌کاری، پاکسازی‌ و فعالیت‌هایی دیگر از جمله کار‌های ارزنده و با ارزش این کمیته است.

رئیس انجمن کوهنوردی کارگران خراسان رضوی خاطر نشان کرد:  انجمن کوهنوردی کارگران در طی ده سال فعالیت خود توانسته 98 مدال قهرمانی کشوری و 11 مدال آسیایی کسب کند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: