• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-11384-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان:

لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی اتکا به تولید داخل است

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: یکی از مسائلی که در اقتصاد مقاومتی مطرح بوده اتکا به تولید داخلی است اما در این زمینه با نظام مالیاتی و نظام بانکی و بروکراسی مشکل داریم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حسن حسینی ظهر امروز در همایش ملی مدیریت اقتصاد و اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اگر همه در کنار هم قرار گیریم، تحریم‌ها اثری در حوزه های اقتصادی و اجتماعی کشور نخواهد داشت زیرا ما تمام ظرفیت و پتانسیل این را داریم که بتوانیم روی پای خود بایستیم.

وی ادامه داد: آنچه که من از مسائل اقتصادی درک می‌کنم، این بوده که از بدو تولد انسان که براساس اجتماعات اولیه شکل گرفته، بر مبنای مبانی اقتصادی داد و ستد انجام می‌گیرد و این جوامع اداره شده است.

نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران عنوان کرد: هر کشوری یک نظام اقتصادی برای خود انتخاب می‌کند و براساس آن عمل می‌کند. کسانی که علم اقتصاد را تعریف می‌کنند، در حد یک تئوری این صحبت‌ها را ارایه می‌کنند اما حاصل آن باید عمل باشد.

حسینی خاطرنشان کرد: در نظام اقتصادی جمهوری اسلامی بانکداری اسلامی وجود داشته ولی آیا واقعا به این امر توجه شده است؟ آیا ربا جزئی از بانکداری اسلامی است؟ این امر نشان دهنده این بوده که در یکی از سیاست‌ها دچار اشتباه شده ایم. وقتی اقتصاد خود را ارزیابی می‌کنیم، شاهد آن هستیم که مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را مطرح کنند. 

وی با بیان اینکه یکی از موارد مهم اقتصاد مقاومتی توانمندی بخش خصوصی است، تصریح کرد: در این بخش نیز باید از توانمدی های خود نهایت بهره را ببریم.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از مسائلی که در اقتصاد مقاومتی مطرح بوده، اتکا به تولید داخلی است، بیان کرد: اما در این زمینه با نظام مالیاتی و نظام بانکی و بروکراسی مشکل داریم و این باعث شده که نتوانیم به شعارهای خود دست پیدا کنیم.

حسینی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به این دلیل مطرح شده که مانع بسیاری از دلالی ها و واسطه‌گری‌ها شود، خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم کالای مطلوب در کشور تولید کنیم، باید از نظر کیفی و قیمتی ملاک‌هایی در نظر بگیریم تا بتوانیم با نمونه‌های خارجی رقابت کنیم.

وی اضافه کرد: زمانی که صحبت از استاندارد یک کالا می‌کنیم، یک بخش از کیفیت را بیان کرده ایم که باید آن را در کالاهای خود لحاظ کنیم. امید داریم بتوانیم با تولید کالاهای با کیفیت فضای رقابت را فراهم آوریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: