• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-14887-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

یک طراح لباس‌های اسلامی:

مروج حجاب نیستم

یک طراح لباس‌های اسلامی گفت: باید عنوان شود که بنده مروج حجاب نیستم اما هدفم این است که کسانی که هم سلیقه من هستند بتوانند از این نوع لباس‌ها استفاده کنند. 

سیده آناشید حسینی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: روال رویدادهایی که ما برگزار می‌کنیم به این صورت است که بانوان طراح لباسی که مزون ندارند و نیاز به دیده شدن و مباحث مالی دارند مدنظر قرارداده شوند و در این میان سعی بر آن شد در ایونت‌های تهران جذب شوند چرا که در تهران تعدادی طراح معروف به رویدادهای مختلف می‌روند و کارهای خود را به نمایش می‌گذارند. اما ترجیح بر آن شد از افرادی استفاده کنم که کمتر دیده شده اند. 

وی افزود: 90درصد کارهای ما مانتوهای حجاب است و هدف ما ترویج چنین فرهنگی است یعنی کسانی که عقاید و پوششی مشابه ما دارند بتوانند از این نوع پوشش بهره ببرند.

این طراح لباس‌های اسلامی بیان کرد: در مشهد به اندازه تهران مخاطب این نوع پوشش اسلامی وجود دارد و از آنجایی که مشهد یک شهر مذهبی نشین است، خیلی‌ها از پوشش بنده استقبال کردند و به علت استقبال آن‌ها تصمیم گرفتم چنین رویدادی هم در مشهد برگزار کنم. 

حسینی با بیان اینکه مانتوهایی که طراحی می‌کنم اسلامی و دارای طرح‌های ساده است برای استفاده روزمره و تعدادی هم به‌صورت مجلسی و در عین حال پوشیدگی مناسب خود را دارد، تصریح کرد: برای طراحی لباس‌های خود از جای خاصی الهام نمی‌گیرم و با توجه به نیاز خود طراحی می‌کنم و نیاز خانم‌های محجبه را کاملا درک می‌شود.

این طراح لباس‌های اسلامی با بیان اینکه 6 ماه است که به‌صورت حرفه‌ای این کار را انجام می‌دهم و در این مدت اندک، استقبال مردم بسیار خوب بوده است، بیان کرد: اگر سخت‌گیری‌ها نسبت به خانم‌ها تا حدودی کم رنگ‌تر شود، طراحان خانمی که استعداد و علم آن را دارند می‌توانند در این زمینه بسیار پیشرفت کنند و بدرخشند.

وی گفت: زمینه آشنایی من با خیریه «پرتو مهر امام رضا(ع)» به برنامه ماه عسل برمی‌گردد، خیریه «پرتو مهر امام رضا(ع)» خیریه‌ای است که از بچه‌های ترخیصی یعنی از سن 18 سال به بالا که جایی برای ماندن ندارند و از بهزیستی باید بروند را مورد حمایت خود قرار می‌دهند.

حسینی افزود: در سفر قبلی خود به مشهد به همراه یک خانم خیر به این خیریه رفتم و از همان جا زمینه همکاری ما با آن‌ها فراهم شد و در ایونت مشهد از روسری‌های دست‌دوز و کارهای دست‌ساز بچه‌های این خیریه هم استفاده شد.

حسینی در ادامه و در خصوص شعار سال و حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد: حمایت از تولید ملی هنوز در حد یک شعار باقی مانده است و حمایتی از آن نمی‌شود و نمی‌توان درک کرد که تولید کالای ملی چه جایگاهی بین مسئولین و مردم دارد. 

وی خاطرنشان کرد: مجوز برگزاری این رویداد را در تهران تهیه کردیم و اداره ارشاد مشهد هم بسیار با ما همکاری داشت و در طی دو روز مجوز مشهد برای ما صادر شد. اما بعد از صدور مجوز ارشاد، نیاز به تایید اماکن بود که متاسفانه با ما همکاری صورت نگرفت و رویداد ما در روز پنجشنبه برگزار نشد. اما خوشبختانه با پیگیری‌های دوباره و کسب مجوزهای لازم، بزرگترین رویداد طراحان مد ایرانی در مشهد در روز جمعه 21 اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

این طراح لباس‌های اسلامی در خصوص استقبال مردم رویداد خود که روز گذشته در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: استقبال بسیار خوب و چشمگیری از مردم مشهد را شاهد بودیم و مردم این طور عنوان می‌کردند که تا به امروز چنین رویدادی در مشهد برگزار نشده که مجموعه‌ای از طراحان مد و لباس اسلامی در مشهد دور هم جمع شده و طرح‌های خود را به نمایش بگذارند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: