• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 972-8091-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی مطرح کرد:

ترک‌ها به دنبال سفر ارزان به ایران

مدیرکل امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی درباره توسعه تبادل گردشگر میان ایران و ترکیه گفت: ترک‌ها به دنبال سفر ارزان به ایران هستند.

حمید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، درباره گسترش ارتباطات گردشگری با ترکیه و ورود علویون این کشور به ایران و استان خراسان رضوی، اظهار کرد: در زمینه گسترش ارتباطات گردشگری، میان آژانس‌های مسافرتی اختلافاتی وجود دارد.

وی یادآور شد: در حال حاضر میزان پروازهای ایران و ترکیه به صورت یکسان است و افزایش تعداد پروازها و سفرها از سوی آژانس‌های مسافرتی نیازمند هماهنگی‌های بیشتر است.

موسوی با بیان این که هنوز تفاهم‌نامه نهایی با طرف ترکیه منعقد نشده است، گفت: انتظاراتی مبنی بر سفر ارزان از سوی ترک‌ها وجود دارد و آنها معتقدند که باید سفر به ایران برای آنها ارزان‌تر تمام شود، از سویی ما نیز منافع ملی خود را دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: البته مسایل سیاسی نیز در این زمینه دخیل هستند، شرکت‌های مسافرتی و مردم ترکیه به دنبال سفر ارزان و هزینه‌های کمتر هستند و انعقاد تفاهم‌نامه میان دو کشور نیازمند شکل‌گیری ارتباطات گسترده‌تر است.

مدیرکل امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی یادآور شد: حاج بکتاش ولی در نیشابور زاده شده و محل دفن‌اش در کشور ترکیه است و در ترکیه و شبه جزیره بالکان بیش از 30 میلیون شیعه علوی و طرفدار بکتاش ولی زندگی می‌کنند.

وی درباره عقد تفاهم‌نامه با پاکستان در حوزه گردشگری گفت: موضوع تفاهم‌نامه با پاکستانی‎ها پیشرفت بیشتری داشته و خوشبختانه در این حوزه توانستیم دو شرکت مسافرتی را فعال کنیم که به طور عملیاتی از دو هفته آینده فعالیت خود را در حوزه جذب توریست انجام می‌دهند و تفاهم‌نامه نهایی نیز در سفر ما به پاکستان بعد از ماه مبارک رمضان امضا می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: