• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-11186-5
  • خبرنگار : 15283
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی مطرح کرد:

حذف رشته‌های بدون متقاضی از دانشگاه علمی کاربردی استان

رییس دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی گفت: کد رشته‌هایی که طی چند دوره متوالی متقاضی ندارند، از لیست دانشگاه حذف می‌شوند. 

دکتر محمدجواد سلجوقی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به شرایط افزودن رشته جدید و حذف برخی رشته‌ها‌ در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، تصریح کرد: امسال دانشگاه در زمینه‌ی دوره‌های مقطع‌دار در‌صدد تدوین وایجاد رشته‌های جدید با توجه به نظام آمورزشی پودمانی، نیازسنجی از بازار است و براساس آن اقدام به پذیرش می‌کند و رشته‌هایی که طی چند دوره متوالی دانشجو نداشته‌اند، حذف شده‌اند.

وی اضافه کرد: در هر ترم رشته‌هایی که متقاضی طی چند دوره متوالی ندارند، حذف می‌شوند، زیرا دیگر نیازی به برگزاری این رشته‌ها وجود ندارد و پذیرش دانشجو تنها با توجه به وجود متقاضی و نیاز بازار برای آن رشته انجام می‌شود. 
  
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی با تاکید براینکه این دانشگاه در سال جاری برنامه گسترش دانشگاه را با توجه به ماموریت‌گرایی و تضمین کیفیت دنبال خواهد کرد، اظهار کرد: دانشگاه طی سال جاری در حوزه پژوهشی مراکز رشد و نوآوری خود را توسعه خواهد داد و در حوزه فرهنگی و اجتماعی با توجه به نیاز سنجی‌هایی که انجام شده در زمینه‌های ارزشی، معارف قرآنی و شناخت بیشتر انقلاب اسلامی برنامه‌ها و جشنواره‌هایی را اجرا خواهد کرد. همچنین در حوزه‌ تربیت بدنی نیز برگزاری فستیوال‌ها، مسابقات و المپیاد‌ها را خواهد داشت .

سلجوقی تاکید کرد: تصمیم اخیر شورای عالی اداری که مبنی بر محدودیت فعالیت دانشگاه‌های علمی- کاربردی دولتی است به معنی حذف آن‌ها نیست بلکه این به مفهوم انتقال این مراکز به بخش خصوصی است.

وی خاطرنشان کرد: دستورالعملی مبنی بر ادغام مراکز علمی کاربردی برای ما ارسال نشده است، ولی مراکز باتوجه به شرایط و تناسبی که بایکدیگر دارند، می‌توانند ادغام شوند چراکه برای بسیاری از مراکز به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر خواهد بود زیرا امکانات تجمیع و تعداد دانشجو افزایش یافته و هزینه‌های متغیر کاهش پیدا می‌کند و می‌تواند راه‌حلی برای برخی مراکز ما باشد .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: