• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-12084-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت:

امسال به زیرساخت‌های تولید و بسته‌بندی یارانه پرداخت می‌شود

معاون طرح برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به منظور حمایت و تقویت چرخه تولید تا صادرات به زیرساخت‌های تولید و بسته‌بندی امسال یارانه داده می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی رضا رحمانی در جلسه بررسی وضعیت صنعت پوشاک و سوغات خراسان رضوی اظهار کرد: امسال به منظور تقویت صادرات اقداماتی در دست انجام است که از جمله آن‌ها اختصاص یارانه به این دو بخش است.

وی عنوان کرد: برای توسعه صادرات پیش نیازهایی وجود دارد که از جمله آن‌ها برپایی نمایشگاه‌های تولیدات و ظرفیت‌ها با هدف معرفی توانمندی‌هاست و در کنار آن توسعه و ارتقای کیفیت و کمیت بسته‌بندی و فرآوری است. همچنین امسال به صادر کنندگان یارانه و نیز جوایز صادراتی اعطا می‌شود.

 رحمانی خاطرنشان کرد: هیچ سهمیه‌بندی نیز در این زمینه اعمال نخواهد شد و هر استان به تناسب ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و فعالیت در این حوزه می‌تواند از این منابع و یارانه‌ها بهره گیرد.

وی با اشاره به حوزه پوشاک گفت: امروز 11 درصد بنگاه‌های صنعتی کشور در این حوزه فعال بوده و با وجود 5 درصد سرمایه‌گذاری صنعتی کشور 13 درصد اشتغال این بخش را به خود اختصاص داده است.

 معاون طرح برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: زمانی که با 5 درصد سرمایه‌گذاری 13 درصد اشتغال در اختیار بخش پوشاک است، به مفهوم آن بوده که این حوزه می‌تواند با سرمایه‌گذاری کمتر اشتغال بیشتری ایجاد کند و فرصت بسیار مناسبی برای توسعه و ایجاد شغل را دارد.

رحمانی ادامه داد: هم‌اکنون برنامه عملیاتی راهبردی صنعت، معدن و تجارت کشور در دست تدوین است و مراحل نهایی خود را می‌گذراند که بر اساس آن یکی از اولویت‌های خراسان رضوی برای ارتقا، پوشاک است.

وی با بیان اینکه بیشترین سهم خرید در سبد سوغاتی زائران استان را پوشاک تشکیل می‌دهد، تاکید کرد: این استان از قطب‌های پوشاک کشور است و باید قدرت رقابت‌پذیری و کیفیت تولیدات خود را بالا برده و در عین در اختیار گرفتن بازار خود در عرصه صادرات هم حضوری درخور داشته باشد.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت اضافه کرد: امسال برای حمایت از تولید داخل به صورت ویژه و گسترده با قاچاق پوشاک مقابله می‌شود و در عین آنکه نوسازی و بهسازی صنایع این بخش هم در برنامه‌ریزی‌ها دنبال می‌شود.

رحمانی با بیان اینکه بازار سوغات از گردشگری جدا نیست، اظهار کرد: وجود بارگاه منور رضوی و 30 میلیون زائر ظرفیتی قابل توجه است که باید همه بخش‌ها و دستگاه‌ها برای بهره مطلوب از این نعمت و فرصت وارد عرصه شوند.

وی گفت: باید خراسان رضوی پایگاه صادراتی سوغات کشور شود که این امر فرصت بسیار ارزشمندی برای ایجاداشتغال نه تنها در این استان که برای کشور است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: