• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-12384-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

استاندار:

پس از خروج امریکا از برجام، تدبیر در امور مهم‌ترین نیاز کشور است

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: خروج امریکا از برجام مساله جدیدی در حوزه بین المللی برای کشور ایجاد کرده است که تاثیرات خود را در حوزه اقتصادی خواهد داشت. در این شرایط آرامش و بهره گیری از عقلانیت و تدبیر در امور، بیشترین مساله مورد نیاز کشور است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان علیرضا رشیدیان صبح امروز در اجلاس هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی سراسر کشور در هتل خورشید تابان اظهار کرد: سال گذشته برای استان در حوزه همکاری با بخش خصوصی سال خوبی بود. در حقیقت در این سال بیش از 123 هزار و 900 شغل جدید در استان ایجاد شد و افزایش مناسبی در حوزه تولید و صادرات و ترانزیت صورت گرفت. همچنین در این سال گام های خوبی برای ارتقای تولید و کیفیت آن برداشته شد.

وی ادامه داد: به طور کلی تمام همت ما در سال گذشته فراهم کردن ظرفیت برای استفاده از ظرفیت های خویش بود. قطعا این همراهی بین دو بخش در این استان موجب بهره مندی ملت عزیز ما خواهد شد. 

رشیدیان خاطرنشان کرد: امروز نیز شرایط جدیدی در کشور وجود دارد و خروج امریکا از برجام مساله جدیدی در حوزه بین المللی برای کشور ایجاد کرده است که تاثیرات خود را در حوزه اقتصادی خواهد داشت. در این شرایط آرامش و بهره گیری از عقلانیت و تدبیر در امور، بیشترین مساله مورد نیاز کشور است. همچنین مدارا با یکدیگر مساله ای است که در این راستا باید بتوانیم با سلایق یکدیگر چرخ این مملکت را بچرخانیم. حفظ روابط خوب و دوستی ها نیز مساله مهم دیگری است که مورد نیاز کشور است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه هر چقدر در تدابیر خود از عنصر عقلانیت بهره بریم، صرفه و سود آن برای مردم خواهد بود، گفت: یکی از ضرورت های تحقق شعار امسال افزایش کیفیت تولیدات و کاهش قیمت تمام شده آن و همچنین ایجاد بازارهای جدید است. کاهش نرخ تسهیلات، ارتقای بازدهی تولید و شبکه سازی آن در این زمینه می تواند موثر باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت های جدیدی که بخش خصوصی می تواند در حوزه تولید ایجاد کند، می توان از تنش ارزی کنونی عبور کرد. اگر ظرفیت های جدید برای سودآوری به وجود آید، می توان از این تب ارز و طلا عبور کرد و فرصت های جدیدی برای سرمایه گذاری مردم برای آبادانی کشور پدید آورد. مساله کوتاه مدت ارزی کشور قابل تدبیر و عبور است. ما به بخش خصوصی اعتماد داریم و امیدواریم بتوانیم با کمک هم آینده بهتری را برای یکدیگر فراهم کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: