• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-16987-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

برای اولین بار در استان خراسان؛

نخستین نشست کتابخوان مدیران شهرستان کاشمر برگزار شد

برای اولین بار در استان خراسان و با حضور  مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نخستین نشست کتابخوان مدیران شهرستان کاشمر برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در این نشست که ظهر امروز در محل کتابخانه چهارده معصوم برگزار شد، رئیس کتابخانه های عمومی کاشمر با بیان اینکه نشست های کتابخوان از دو سال قبل در کتابخانه های عمومی سطح کشور اجرا می شود، افزود: این نشست ها با هدف ترویج فرهنگ معرفی کتاب و بردن آن به میان جمع ها و محافل مختلف برگزار می شود.

محمد رضا بدیع زادگان، با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال گذشته توانستیم حتی از آنچه که تعهد داشتیم نشست کتابخوان بیشتری در سطح کتابخانه‌ها برگزار کنیم، گفت: خوشبختانه استقبال خوبی در سطح کتابخانه های عمومی از این طرح صورت گرفته بود.

در ادامه مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه اولین نشست کتابخوان در شهرستان کاشمر برگزار می شود، افزود: در برگزاری نشست های کتابخوان مدیران در سطح استان تلاش می کنیم که مدیران فرصتی را برای انس با مطالعه و کتاب اختصاص دهند و مردم هم مطلع شوند.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان مطالعه و خواندن کتاب را سرگرمی رایگان برای زندگی بهتر دانست و اظهار کرد: کتاب باید جریان ساز باشد.

وی با اعلام اینکه در انقلاب ما برخی کتاب ها مانند حماسه حسینی شهید مطهری یا حسین وارث آدم دکتر شریعتی مؤثر بودند، عنوان کرد: کتاب خوب کم نداریم اما نکته‌ای که مغفول مانده است این که کتاب های خوب به خوب معرفی نمی شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اینکه امام راحل بسیاری از نویسندگان را تائید نمی کنند و در نام بردن افراد دقت دارند اما آثار شهید مطهری را بلااستثناء تائید می کنند، افزود: اگر مدیران ما آثار شهید مطهری را ترویج کنند جامعه در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی رویش و تازگی بیشتری پیدا می کند.

وی با بیان اینکه باید ماهی یک بار این گونه نشست ها با حضور مسئولان برگزار شود، گفت: اگر مدیران ما کتابخوان باشند ادبیات متفاوت تر و نگاه جذاب تری به مسائل دارند نه این که در تمامی جلسات سخنان تکراری داشته باشند.

سبزیان با بیان اینکه در دهه فجر امسال به دنبال این هستیم تا ثابت کنیم که انقلاب ما انقلاب کتاب بود، بیان کرد: این کتاب ها و آثار امام راحل، مرحوم شریعتی و... بود که مردم را بیدار کرد و انقلاب کردند.

وی کتاب را جریان ساز دانست و افزود: کتاب می تواند مردم را بیدار کند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اینکه کتاب های موبایلی نخواهد توانست جایگزین کتاب های چاپی شوند، افزود: اگر غیر از این بود قرآن کتاب نمی شد.

وی با اعلام اینکه از زمان خلقت خط تا به امروز شاید شکل کتاب تغییر کرده باشد اما اصل آن ماندگار شده است، بیان کرد: کتاب طراوات و زیبایی و ماندگاری خود را برای همیشه خواهد داشت.

در این نشست دیوان کاتبی ترشیزی، تصحیح دکتر وحیدیان کامیار، توسط دکتر علی طاهریان، مدیر آموزش و پرورش کاشمر، کتاب علی(ع) به اهتمام محمود نامنی توسط مهندس جواد بیجندی رییس اداره مخابرات کاشمر، کتاب ریشه‌ها نوشته آلکسی هیلی ارائه شده توسط مختاری معاون بانک تجارت کاشمر، کتاب نظری به نظام اقتصادی اسلام اثر شهید مطهری ارائه شده توسط دکتر حسن اعمی عضو شورای شهر کاشمر، کتاب گونه شناسی گردشگری اثر رحیم یعقوب زاده، توسط رضا یوسفی، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر و کتاب حسین صدای مظلومیت انسان نوشته علی رجایی ارائه شده توسط حسن مدرس مقدم رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر ارائه گردید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: