• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-10585-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

سخنگوی اتحادیه بین‌المللی یهودیان ضدصهیونیسم:

یهود هیچ مشروعیتی برای اسرائیل قائل نیست/
تشکیل حکومت اسرائیل نفی پیمان یهودیان با خداوند است

سخنگوی اتحادیه بین‌المللی یهودیان ضدصهیونیسم گفت: یهود هیچ مشروعیتی برای اسرائیل قائل نیست.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، یسرائیل دیوید ویس در ششمین کنفرانس بین‌المللی «افق نو» با موضوع «قدس، پایتخت همیشگی فلسطین» که از ۲۲ الی ۲۶ اردیبهشت‌ ماه به میزبانی مشهد در حال برگزاری است، در نشست تخصصی «جایگاه دین در ایجاد صلح منطقه‌ای» از سلسله نشت‌های بزم اندیشه دانشجویی در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی اظهار کرد: سابقه زندگی مسالمت‌آمیز یهودیان در ایران زیاد است. همچنین بسیار خوشحال هستم که توانستم کشور زیبای ایران را ببینیم.

ایجاد حکومت منحوس اسرائیل باعث ناراحتی همه‌ جهان شده است

وی با بیان اینکه ایجاد حکومت منحوس اسرائیل باعث ناراحتی همه‌ جهان شده است، ادامه داد: نتیجه تشکیل حکومت اسرائیل فاجعه فلسطین است. این فاجعه به دعوای خوبی و بدی ایمان و کفر بازمی‌گردد. ۳۰۰۰ سال پیش یهودیان با خدا عهد بستند که به فرامین او گوش داده و بدان عمل کنند؛ ما با خداوند عهد بستیم که تسلیم محض اراده او باشیم و پیمان شکنی نکنیم. دین یهود در مقابل صهیونیسم است‌.

سخنگوی اتحادیه بین‌المللی یهودیان ضدصهیونیسم با تأکید بر اینکه در مقابل دین یهود، صهیونیسم قرار دارد، افزود: آنان عهد با خداوند را به نام ناسیونالیستی و ملی‌گرایی و به نام دین تغییرداده و این ایدئولوژی را از ۱۳۰ سال قبل رواج داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه دین یهود حدود ۳۰۰۰ سال قدمت دارد، گفت: ایده صهیونیست، ایده‌ ای نو و جدید است. مفهومی که در ذات یهود نهفته این بوده که خداوند حاکم بر همه‌ دنیاست و ما باید به فرامین او عمل کنیم.

دیوید ویس با بیان اینکه صهیونیسم جنبشی است که قدرت و مالکیت خداوند را انکار می‌کند، تصریح کرد: صهیونیست‌ها معتقدند که قدرت و حاکمیت از طریق اسلحه اثبات می‌شود نه خداوند. کسانی که طرفداران صهیونیسم هستند، یهودیان واقعی را مورد استهزا قرار می‌دهند و می‌گویند خدایی که شما در مورد آن صحبت می‌کنید، در موقعی که یهودیان دچار مشکل بودند کجا بود!؟

بازگشت یهود به فلسطین پیمان شکنی است

وی با اشاره به اینکه یهود قائل به قدرت و حاکمیت خداوند است ولی صهیونیسم قدرت و حاکمیت خداوند را نفی می‌کند، خاطرنشان کرد: طبق آموزه‌های یهود ۳۰۰۰ سال پیش خداوند به ما دستور داده که به سرزمین مقدس برویم و بعد از ۱۰۰۰ سال معبد تخریب شد و باید آنجا را ترک می‌کردیم.

دیوید ویس با اشاره به سه عهدی که خداوند از یهودیان گرفته است، بیان کرد: طبق این سه عهد ما هرگز به عنوان مجموعه‌ و ملت نباید به فلسطین بازگردیم. این سه عهد عبارتند از اینکه نباید به صورت جمعی به فلسطین بازگردیم؛ علیه هیچ ملتی نباید طغیان کنیم و یهودیان طبق این عهد به عنوان شهروندان وفادار در هر جامعه‌ای حضور داشته و علیه آن ها نباید شورش کنند و هر نوع تلاش برای پایان دادن به این تبعید ممنوع است.

سخنگوی اتحادیه بین‌المللی یهودیان ضدصهیونیسم با اشاره به کتابی که منصوب به حضرت سلیمان(ع) است، گفت: در آن کتاب پیش‌بینی شده بود که معبد تخریب خواهد شد و هیچکس حق ندارد به آنجا بازگردد. 

دیوید ویس با اشاره به اینکه این عهد خداوند با قوم یهود است و بازگشتن به فلسطین نوعی پیمان‌شکنی محسوب می‌شود و مجازات خداوند را در پی دارد، اضافه کرد: در کتب ادعیه یهود نیز آمده که ما به خاطر گناهانمان به تبعید فرستاده شده‌ایم.

سخنگوی اتحادیه بین‌المللی یهودیان ضدصهیونیسم با بیان اینکه هنگامی که حضرت موسی(ع) به کوه سینا رفت، در آنجا تقرب و نزدیکی به خداوند را درخواست کرد، تاکید کرد: خداوند به حضرت موسی(ع) گفت به سرزمین مقدس بروید و معبدی بسازید ولی هدف حضرت موسی(ع) از ساختن معبد در سرزمین مقدس قرب به خداوند بود.

وی ادامه داد: هنگامی که عضو جدیدی بخواهد به بدن انسان پیوند بخورد ممکن است بدن آن را پس بزند. اگر ما نیز بخواهیم به سرزمین مقدس بازگردیم، این سرزمین ما را انکار خواهد کرد، همانطور که بدن عضو جدید را کنار می‌زند.

دیوید ویس با اشاره به اینکه به طور مکرر در تورات آمده که گناه نکنید و تقوا پیشه کنید، اظهار کرد: اگر به عهدی که با خداوند بستیم، پایبند نباشیم و به سرزمین مقدس بازگردیم، آن زمین، همانند آب دهان ما را بیرون خواهد انداخت.

با تبعید، تقرب الهی را از دست دادیم

سخنگوی اتحادیه بین‌المللی یهودیان ضدصهیونیسم با بیان اینکه این تبعید به معنای از دست دادن سرزمین نیست، عنوان کرد: این تبعید یعنی ما قرب و تقرب الهی را از دست داده‌ایم. در واقع آن چیزی که یهود واقعی از خداوند می‌خواهد، قرب و نزدیکی به اوست. یهود خواهان قرب و نزدیکی به خداوند است نه زمین.

دیوید ویس با اشاره به اینکه صهیونیسم، دین یهود را تحریف کرده است، عنوان کرد: صهیونیسم پیام اصلی دین یهود را تهی کرد و ظاهری تحریف شده با عنوان «صهیونیسم» را ایجاد کردند.

بازگشت به سرزمین مقدس به معنای آشکار شدن شکوه و عزت خداوند در همه جهان است

سخنگوی اتحادیه بین‌المللی یهودیان ضدصهیونیسم با بیان اینکه صهیونیست‌ها به جای معنای اصلی دین یهود، بازگشت به سرزمین مقدس را جایگزین کردند، گفت: این مسخره‌ترین معنایی است که صهیونیست‌ها برای دین یهود گفته‌اند.

وی با بیان اینکه در دعای عید که یهودیان می‌خوانند، از خداوند می‌خواهند تا کمک کند در سال جدید به اورشلیم بازگردند، تصریح کرد: با توجه به این دعا متوجه می‌شویم که اجازه‌ خداوند برای ورود به اورشلیم بسیار اهمیت دارد.

دیوید ویس با بیان اینکه یهود معتقد است که روزی خواهد آمد که شکوه و عزت خداوند آشکار می‌شود، خاطرنشان کرد: روزی خواهد آمد که همه به خداوند ایمان دارند و بازگشت به سرزمین مقدس به معنای آشکار شدن شکوه و عزت خداوند در همه جهان است.

سخنگوی اتحادیه بین‌المللی یهودیان ضدصهیونیسم با اشاره به اینکه یهود معتقد است که معبد توسط خداوند ساخته شده و هنگامی که تخریب شد، باید دوباره با اراده خداوند ساخته شود، ادامه داد: در طول چند هزار سال همواره یهودیان در سرزمین‌های دیگر پراکنده بودند و خروج از سرزمین مقدس را تهدیدی برای خود به حساب نمی‌آورند.

وی با بیان اینکه خداوند پیش‌بینی ایجاد حکومت اسرائیل در جهان را کرده بود، اظهار کرد: در واقع خداوند می‌دانست که گروهی خواهند آمد و عهدشکنی خواهند کرد؛ لذا از قوم یهود برای بازنگشتن به سرزمین مقدس عهد گرفت.

صهیونیست‌ها با بازگشت به فلسطین عهدشکنی کردند

دیوید ویس با تأکید بر اینکه صهیونیست‌ها عهدشکنی کردند و به صورت جمعی به فلسطین بازگشتند، افزود: صهیونیست‌ها به فلسطین بازگشتند و شروع به مبارزه با ملت‌ها کردند. آن‌ها معتقدند که زمان رهاسازی و رستگاری رسیده و باید خود در اورشلیم معبد را دوباره بسازند.

سخنگوی اتحادیه بین‌المللی یهودیان ضدصهیونیسم با اشاره به اینکه عهد خداوند با یهود شامل دستورات اخلاقی زیادی است، عنوان کرد: اگر در هر کجای عالم حکومتی با نام یهود تشکیل شود، یهودیان حق ندارند آنجا بروند.

ذات صهیونیسم با ذات یهود در تقابل است

وی با بیان اینکه تشکیل حکومت اسرائیل نفی پیمان یهودیان با خداوند است، تصریح کرد: یکی دیگر از عهدهای خداوند با قوم یهود این است که باید شاکر و قدردان نعمت باشند. در طول تاریخ شاهد این موضوع هستیم که یهودیان توسط حکومت‌های دیگر مورد ظلم قرار گرفتند ولی یکی از ملت‌هایی که در را به سوی یهود باز کرد، مسلمانان بودند. البته صهیونیست ها نه تنها شاکر و قدردان نبودند بلکه نسبت به مسلمانان ظلم روا داشتند.

سخنگوی اتحادیه بین‌المللی یهودیان ضدصهیونیسم با تأکید بر اینکه ذات صهیونیست با ذات یهود در تقابل است، گفت: بزرگان یهود بر این مطلب که صهیونیست‌ها دین ما را تحریف کرده‌اند، اتفاق نظر دارند و یهودیان در بیانه‌ای در سازمان ملل مخالفت قطعی خود را با تشکیل دولت یهودی در فلسطین بیان کردند؛ به گونه ای که در مناطق یهود حتی یک پرچم اسرائیل دیده نمی‌شود.

دیوید ویس با بیان اینکه دولت اسرائیل یهودیان را اجبار می‌کند که در ارتش اسرائیل خدمت کنند، اظهار کرد: وقتی با مخالفت یهودیان مواجه می‌شوند، آن ها را دستگیر و شکنجه می‌کنند.

سخنگوی اتحادیه بین‌المللی یهودیان ضدصهیونیسم با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها در تبلیغات از احساسات مردم سوء استفاده می‌کنند، اضافه کرد: صهیونیست‌ها می‌گویند ما ۲۰۰۰ سال آواره بوده‌ایم و اکنون وعده خداوند محقق شده و ما می‌توانیم به اورشلیم بازگردیم. آنان معتقدند که هر کس با اسرائیل مخالف بوده، گویی با یهود مخالف است.

مسلمانان ضد اسرائیل هستند نه ضد یهود

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها، مسلمانان را ضدیهود می‌دانند، عنوان کرد: آن ها در واقع مسلمانان را که با یهودیان به صورت مسالمت‌آمیز زندگی می‌کنند، ضدیهود می‌دانند ولی این درست نیست چون مسلمانان ضداسرائیل هستند.

دیوید ویس با بیان اینکه از این همه ظلم و جنایتی که به نام یهود در حال انجام است، ناراحت هستیم، گفت: آن‌ها از نام دین یهود سوءاستفاده کرده و کارهای خود را توجیه می‌کنند.

سخنگوی اتحادیه بین‌المللی یهودیان ضدصهیونیسم با تأکید بر اینکه یهود هیچ مشروعیتی برای اسرائیل قائل نیست، گفت: انتخاب اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل درست نیست.

وی با اشاره به اینکه دلیل همه‌ حملات اسرائیل به ایران این است که ایران بین یهود و صهیونیسم فرق می‌گذارد، تصریح کرد: یهودیان ۲۳۰۰ سال است که با احترام در ایران زندگی می‌کنند. ایرانیان مخالف یهود نیستند بلکه مخالف صهیونیسم منحوس هستند.

دیوید ویس با بیان اینکه یهود خواهان ایمان همه به خداوند است، ادامه داد: یهود معتقد بر اینکه چه دینی بر حق است، نیست بلکه معتقد است که باید همه به فرامین الهی عمل کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: