• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-20514-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد:
باید فضای شهری را تلطیف کنیم

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد گفت: باید فضا و منظر شهری را تغییر دهیم و آن را غیر خشن کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان محسن حسینی‌پویا در همایش آسیب‌شناسی و بررسی راهکارهای پیشگیری از کودک‌آزاری با تاکید بر شهر مشهد که در تالار شهر  برگزارشد، اظهار کرد: بررسی پرونده‌های کیفری و قتل نشان می‌دهد سطح خشونت در جامعه بالاست و باید کنترل شود. پرخاشگری در جامعه زیاد است. راه اول برای  مقابله با این موضوع  آموزش است اما این اقدام کفایت نمی‌کند بلکه جامعه باید خود را منعطف و غیر خشن کند.

وی ادامه داد: وقتی از در و دیوار جامعه‌ای ناامیدی، یأس و خشونت می‌بارد نمی توان انتظار داشت که این جامعه با کودکان خوش‌رفتار باشد. باید فضا و منظر شهری را تغییر دهیم و آن را غیر خشن کنیم. باید رنگ شهر را از رنگ‌های خشن و آزاردهنده  به سمت رنگ‌های روشن و امیدوار پیش ببریم. باید آلودگی هوا، محیط‌زیست و... که می‌تواند به بازتولید خشونت بیانجامد کنترل شود. ازاین جهت تمام ارگان‌های موجود در شهر مسئولیت دارند هم در آموزش هم در تغییر فضا فعالیت کنند.

این عضو شورای پنجم شهر مشهد تصریح کرد: در قبال جرم  کودک‌آزاری عکس‌العمل راحت این است که  با مجرم برخورد شود اما آیا این موضوع کفایت می‌کند یا باید دنبال ریشه‌ها رفت ؟. سالانه 16 هزار کودک آزاری  در کشور و بیش از 2000 کودک‎آزاری در مشهد نشان می‌دهد که فقط مجازات کردن مجرمان کفایت نمی کند.

حسینی‌پویا با بیان اینکه «کودک‌آزاری یکی از مشکلاتی است که گریبان شهر ما را گرفته و یک آسیب اجتماعی  در سطح کشور است»، عنوان کرد: جزء وظایف شورای شهر است که  کمبودهای شهر را شناسایی و بررسی کند و راه‌کارجلوی راه  دستگاه‌ها و مدیریت شهری  قرار دهد که یکی از این دستگاه‌ها شهرداری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: