• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 972-8991-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

در گفت‌وگو با یک باستان‌شناس مطرح شد؛

شورای ساماندهی توس متشکل از شخصیت‌های حقیقی تشکیل شود

مدیرکل پیشین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: پیشنهاد می‌شود برای ساماندهی منطقه توس یک شورا از متخصصان و شخصیت‌های حقیقی تشکیل شود.

رجبعلی لباف خانیکی در گفت‌وگو  با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان،  اظهار کرد: تاکنون شوراها و ستادهایی در رابطه با ساماندهی توس تشکیل شده است که دولتمردان عضو در آن به دلیل گرفتاری‌ها و کمبود اعتبارات آنگونه که باید به نتیجه‌ای نرسیدند زیرا اعضای آن نتوانستند دقت و انرژی کافی را بگذارند.

وی افزود: به همین منظور پیشنهاد می‌شود شورایی متشکل از متخصصان باستان‌شناسی، شهرسازی و معماری، گردشگری، حقوق، تاریخ و جامعه‌شناسی تشکیل شود تا به این موضوع از جهات مختلف رسیدگی کند.

این باستان‌شناس با بیان اینکه بنای آرامگاه فردوسی، بنایی فاخر و مستحکمی است، افزود: اطراف آرامگاه همیشه و همواره درگیر یک درد مزمنی بوده و اکنون نیز است که علت آن نیز به مردم، دولت و مسئولان مرتبط با این امر برمی‌گردد.

وی تاکید کرد: مساله توس و اطراف آرامگاه فردوسی یک مسئله مهم، اساسی و ملی است و پدیده‌ای است که با هویت ملی ایرانیان در ارتباط است، این بنا به گونه‌ای هویت ما را نشان می‌دهد از این رو رسیدگی به آن، احیای فرهنگ و تمدن ملت ما به شمار می‌رود.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: