• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-10685-5
  • خبرنگار : 15296
  • منبع خبر : ----

فرمانده هنگ مرزی تایباد:

مشکلات مرزی در سایه امنیت پایدار کاهش می‌یابد

فرمانده هنگ مرزی و مرزبانی درجه یک شهرستان تایباد گفت: با توجه به مشترکات دینی و مذهبی دو کشور ایران و افغانستان برقراری امنیت پایدار در مرز دو کشور سبب کاهش مشکلات مرزنشینان می‌شود.

سرهنگ کاظم صمدی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه نشست فرماندھان مرزی دو کشور ایران و افغانستان که در سالن اجتماعات مهمانسرای هنگ مرزی تایباد برگزار شد، بیان کرد: سطح تعاملات مرزی دو کشور در راستای برقراری امنیت بسیار خوب و گسترده است ولی با وجود حساسیت در مرز طبیعی است که سوء استفاده‌ھایی صورت گیرد و این نشست‌ھای تعاملی، جوابی است برای سوء استفاده کنندگان و ما در مرز مشکلی که قابل حل نباشد نداریم .

وی در ادامه افزود: از مهم‌ترین اهداف دشمن به وجود آوردن ناامنی در مرزهای ایران به ویژه مرز دوغارون در این شهرستان است که با هوشیاری و تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای مرزبانی هردو کشور تاکنون به این نقشه شوم خود دست نیافته‌اند.

فرمانده هنگ مرزی تایباد با اشاره به اهداف این نشست اظهار کرد: ارتقاء سطح امنیتی مرزھای دو کشور، تسھیل و ارائه خدمات به مرزنشینان با توسعه بازارچه مرزی دوغارون و خدمت رسانی در نقاط محروم مرزی و ھمکاری در مبارزه با ورود متجاوزان مرزی که از مبادی غیرقانونی قصد ورود به خاک کشور را دارند و همچنین قاچاق مواد مخدر از مهم‌ترین اهداف این نشست بود.

فرمانده مرزبانی درجه یک کشور افغانستان نیز در ادامه این گفت‌وگو بیان کرد: این قبیل نشست‌ها تعاملات بین دو مرزبانی را بیشتر می‌کند و این مهم سبب امنیت بیشتر می‌شود.

سرهنگ نورالحق هاشم زهی امنیت در مرز ایران را برقرار دانست و بیان کرد: این امنیت برای مردم کشور افغانستان بسیار بااهمیت است تا جایی که به راحتی برای فعالیت‌های اقتصادی و گردشگری از مرز دوغارون عبور می‌کنند.

وی اظهار کرد: وضعیت مرزھای دو کشور به دلیل تلاش و ھمکاری خوب مرزبانی جمھوری اسلامی ایران مطلوب و تعامل و ارتباط تنگاتنگی بین مرزبانان وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: