• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-21614-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل کانون زنان حقوقدان سورا:
چهاردیواری اختیاری نیست

مدیرعامل کانون زنان حقوقدان سورا گفت: باید با عبارت ضد اجتماعی «چهار دیواری اختیاری» مقابله شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مرضیه محبی درهمایش آسیب‌شناسی و بررسی راهکارهای پیشگیری از کودک‌آزاری با تاکید بر شهر مشهد که در تالار شهر برگزارشد، اظهار کرد: ضرورت دارد در جامعه نسبت به کودک‌آزاری حساسیت ایجاد شود. باید با عبارت ضد اجتماعی چهار دیواری احتیاری مقابله شود. هنگامی که صدای آزار دیدن کودکی را می‌شنویم به آن واکنش نشان دهیم.

وی ادامه داد: در لایحه تامین امنیت کودکان ضرورت واکنش نشان دادن به آزار کودکان دیده شده است و برای عدم مداخله در این موارد مجازات تعیین شده است.

مدیر عامل کانون زنان حقوقدان سورا خاطر نشان کرد: مسئولین سازمان‌های مردم نهاد را به رسمیت بشناسند و دست آنها را باز بگذارند و به ضرورت مداخله آنها ایمان بیاورند.

محبی یادآور شد: در مشهد کودکان زیادی داریم که اوراق شناسایی ندارند و بی‌هویت هستند و آرزوی تحصیل دارند، به رنج این کودکان پایان دهیم. 

وی در خصوص مادرانی که مرتکب قتل فرزندان خود شده‌اند، تصریح کرد: بسیاری از مادرانی که فرزندان خود را کشته‌اند، می‌گویند  در کودکی پدران و مادرانشان ارتباط عاطفی با آنها نداشتند و دست نوازش بر سرشان نکشیده‌اند.عنوان آنها در خانواده نان‌خور اضافی بوده است.

این حقوقدان افزود: در اغلب موارد پشت کردن خانواده و بستگان در گذشته این زنان مشاهده می‌شود. اگر دستی به گرمی دستان این زنان را می‌فشرد، اگر کسی به حرف‌های آنها گوش می‌داد و... شاید این اتفاق برای بچه‌هایشان رخ نمی‌داد.  جامعه ما را چه شده که این مسئله شکل نمی‌گیرد که با فرزندانمان با نوازش رفتار کنیم.

محبی عنوان کرد: شاید اخلاق و نوع دوستی در میان آدم‌ها گم شده است. تنها چیزی که بچه‌های ما در روند اجتماعی شدنشان  یاد نمی‌گیرند عشق ورزیدن به هم‌نوع  و دوست‌داشتن است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: