• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 972-9291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

28 اردیبهشت بازدید از موزه‌های استان رایگان است

مدیر امور گروه موزه‌های خراسان رضوی گفت: 28 اردیبهشت، همزمان با روز جهانی موزه‌ها، بازدید از موزه ها و مجموعه های تاریخی خراسان رضوی رایگان است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمدرضا پهلوان اظهار کرد: براساس بخشنامه ابلاغی از سوی اداره ‌کل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، 18 می که به عنوان روزجهانی موزه ها نامگذاری شده، بازدید از تمامی موزه ها و اماکن فرهنگی- تاریخی رایگان است.

وی افزود: در خراسان رضوی بیش از 70 موزه تحت نظارت دستگاه‌ها و نهادهای مختلف از جمله آستان قدس رضوی، محیط زیست، آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه فردوسی، سازمان ملی زمین‌شناسی فعالیت دارند که بیش از 25 موزه وابسته به میراث فرهنگی است.

مدیر امور گروه موزه‌های خراسان رضوی بیان کرد: موزه خراسان بزرگ، موزه آرامگاه فردوسی و موزه توس، آرامگاه نادرشاه و موزه آن، مجموعه خیام و عطار نیشابور و موزه های مردم شناسی در شهرستان های استان از جمله گناباد، سبزوار، فریمان، تربت جام، تربت حیدریه، تایباد، قوچان، چناران، خواف، کلات نادری، همچنین سایت موزه های استان از جمله بندیان درگزو شادیاخ نیشابور آماده پذیرش علاقه‌مندان به صورت رایگان است.

وی با بیان این که هرساله ایکوم (شورای جهانی موزه‌ها وابسته به یونسکو) شعاری را برای موزه‌ها اعلام می‌کند، یادآورشد: شعار امسال، موزه‌های درهم تنیده با مردمان نو، رویکردهای نو با تاکید بر انسان شناسی و فرهنگ است و در این شعار بر رویکردهای جدید برای جذب مخاطب بیشتر تاکید دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: