• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-16390-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

سومین مرکز رشد دانشگاه‌های آزاد خراسان در کاشمر افتتاح شد

ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان سومین مرکز رشد دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان رضوی در کاشمر افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در این مراسم که در محل سالن همایش‌های شهید مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر برگزار شد، رئیس این واحد دانشگاهی با بیان اینکه در طی این سال‌ها با فراز و نشیب‌های بسیاری مواجه بوده‌ایم، بیان کرد: طی این سال‌ها تاکنون در این مجموعه حدود 23 هزار متربع فضاهای آموزشی، فرهنگی، اداری، کارگاهی و آزمایشگاهی ساخته شده است.

محمد جعفری از تحصیل 2000 دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر خبر داد و افزود: در حال حاضر 43 نفر هیئت علمی تمام وقت و 94 نفر کارمند در این مجموعه مشغول خدمت هستند.

وی با اعلام اینکه امیدواریم بتوانیم در راستای توسعه علم و دانش قدم‌های موثری برداریم، ادامه داد: از سال 93 رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی به سمت تجاری سازی، کارآفرینی و ایجاد مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری تغییر پیدا کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر با بیان اینکه در واحدهای دانشگاهی نمی شود در آینده تنها به شهریه اکتفا کرد، گفت: هر چند در گذشته که دانشجو در واحدهای دانشجو زیاد بود به فکر درآمد دیگری برای دانشگاه‌ها نبودند اما امروزه به این نتیجه رسیده اند که با توجه به کاهش دانشجو و توسعه هایی که در سطح کشور در بخش آموزش عالی رخ داد باید تکیه‌گاه واحدهای دانشگاهی درآمدهای دیگری که فن آوری و کارفرینی است باشد.

وی با اشاره به اینکه در همه دنیا تنها 25درصد منابع مالی موسسات آموزش عالی که همانند دانشگاه آزاد اسلامی اداره می شوند وابسته به شهریه است، بیان کرد: باقی منابع از طریق شرکت های دانش بنیان، پژوهش ها و تحقیقاتی که صورت می گیرد و به خصوص خیرین تامین می‌شود.

جعفری با اعلام اینکه در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر از دو سال قبل نسبت به ایجاد مرکز رشد اقدام کرد، افزود: با توجه به فضای بلااستفاده‌ای که در محل دانشگاه کاشمر با مساحت 800 مترمربع وجود داشت با بازسازی که صورت گرفت تبدیل به مرکز رشد شد.

وی با بیان اینکه با اعتبار حدود 80 میلیون تومان این فضا بهسازی و تجهیز شد، اظهار کرد: در این مرکز 10 هسته فناور مستقر خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر با اشاره به اینکه تاکنون در این مرکز چهار هسته فن آور الیاف پروتئین، ادوات مدرن کشاورزی، تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی نوین و استخراج رنگ دانه آنتوسیانین از گلبرگ بنفش زعفران مستقر شده‌اند، بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در این مجموعه شاهد استقرار ایده‌های جدید نخبگان و افراد خلاق باشیم.

وی با اعلام اینکه در این مدت با جلساتی که شورای مرکز رشد داشت موفق شدیم چهار نفر از افرادی که صاحب ایده بودند را در مرکز رشد جذب کنیم و قراردادها منعقد شده است، بر ضرورت ایجاد وقف علمی تاکید کرد و گفت: باید این افراد را به سمت مراکز رشد و حمایت از جوانان سوق داد.

جعفری در ادامه با بیان اینکه از اردیبهشت ماه سال گذشته در راستای درآمد زایی در 4.5 هکتار زمین دانشگاه آزاد واحد کاشمر اقدام به کشت انگور شد، بیان کرد: این طرح پس از تائید شورای اقتصاد واحد و شورای سرمایه گذاری استان اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه در این زمین 3000 قلمه انگور پر محصول و زودرس کاشته شد، افزود: امیدواریم از سال سوم به بعد این محصول به بار بنشیند و سالیانه 200 میلیون تومان به منابع دانشگاه کمک کند.

نگاهمان به قرآن هیچ گاه علمی نبوده است

در ادامه مراسم امام جمعه کاشمر با بیان اینکه امیدواریم با ایجاد تحول در همه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی فرهنگ مدرک گرایی و تولید مدرک و ایجاد توقع در بین فارغ التحصیلان که پشت میز شوند تغییر پیدا کند، گفت: باید برای داشتن نسل تحصیلکرده و باسواد تلاش بیشتری کرد.

حجت‌السلام سیدکاظم طباطبایی با تاکید بر تولید علم، به اهمیت پژوهش از منظر قرآن اشاره کرد و گفت: متاسفانه نگاهمان به قرآن هیچ گاه علمی نبود و تنها صرفا نگاه مذهبی و اعتقادی داشته ایم.

وی با اعلام دنیای امروز علم، برنامه ریزی و فناوری است و با تدبیر، علم و تعقل اداره می شود، بر جایگاه پژوهش و تاثیر آن بر برآورده کردن نیازهای جامعه اشاره کرد.

در این مراسم که امام جمعه و سرپرست فرمانداری کاشمر، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خراسان، مدیر کل کارآفرینی و تجاری سازی، رئیس دبیرخانه هیئت امنای استان خراسان رضوی و دبیر مراکز رشد منطقه سه دانشگاه آزاد اسلامی و جمع دیگری از مسئولان حضور داشتند مرکز رشد کاشمر در مساحت 800 متر مربع با اعتبار 800 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: