• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-16490-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کارآفرینی و تجاری سازی دانشگاه آزاد اسلامی:

توسعه محصولات در واحدهای دانشگاهی باید براساس تقاضای بازار باشد

مدیرکل کارآفرینی و تجاری سازی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: توسعه محصولات در واحدهای دانشگاهی باید براساس نیاز جامعه و تقاضای بازار باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حامد افشاری امروز 24 اردیبهشت‌ماه در مراسم افتتاح مرکز رشد دانشگاه آزاد کاشمر که در محل سالن همایش‌های شهید مدرس این واحد دانشگاهی برگزار شد، با بیان اینکه هرچند زمانی دانشگاه آزاد با محدودیت‌هایی در تحصیلات تکمیلی و عالی مواجه بود اما به خوبی در جامعه درخشید، افزود: با تلاش‌های انجام شده دانشگاه آزاد توانست دانشگاه‌ها و واحدهای بسیاری را در شهرهای مختلف ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون فارغ التحصیلان بسیاری از دانشگاه آزاد اسلامی تحویل جامعه شده‌اند، گفت: به رغم اینکه زمانی با محدودیت‌هایی که در دانشگاه‌های دولتی وجود داشت تحصیل برای بسیاری از افراد به یک آرزو تبدیل شده بود و بسیاری مجبور به تحصیل در سایر کشورها بودند اما اکنون تحصیل در مقاطع عالی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به سختی گذشته نیست.

وی با اعلام اینکه با تدابیری که دانشگاه آزاد اسلامی اندیشید ورود به مقاطع عالی بسیار راحت شد، اظهار کرد: با توجه به دغدغه‌هایی که اکنون در موضوعات اشتغال و کارآفرینی داریم دانشگاه بر این هدف است تا بتواند در سطح کشوری به کمک جامعه بیاید و بتواند کارآفرینی و اشتغال را به خوبی پیش ببرد.

مدیرکل کارآفرینی و تجاری سازی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اگر بخواهیم موتور کارآفرینی به راه بیفتد باید در هر منطقه و استانی برنامه ریزی‌هایی با توجه به شرایط آن منطقه اتفاق بیفتد، گفت: در بسیاری دانشگاه‌های موفق دنیا محصولاتی را با توجه به شرایط بازار و نیاز جامعه توسعه دادند.

وی با اشاره به اینکه باید انگیزه‌ای در سطح اساتید، دانشجویان و هیئت علمی و کارمندان و جامعه ایجاد کرد تا باور کنند که می‌توانند محصولاتی را براساس نیاز جامعه تولید کنند، یکی از مشکلات موجود در کشور را فرهنگ کار دانست و اظهار کرد: متاسفانه هنوز فرهنگ کار به خوبی در جوان‌ها ایجاد نشده است.

افشاری با اعلام اینکه اگر فرهنگ کار و کارآفرینی ایجاد شود و خودمان را باور کنیم موتور محرک کارآفرینی و حتی بازارهایی را در سطح منطقه و بین‌المللی در اختیار خود خواهیم گرفت، بیان کرد: در اصفهان دستگاه صنعتی لایه نشانی در ضخامت نانومتری تولید شده که هنوز در این به فروش نرسیده کشور چین آن را خریداری کرده است.

وی با بیان اینکه این افتخار است که دستگاهی را به چین که همیشه وارد کننده کالاهای آنها بوده ایم صادر کنیم، افزود: اگر خود را باور کنیم و انگیزه داشته باشیم خود موتور محرکه است.

مدیرکل کارآفرینی و تجاری‌سازی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه سمت و سوی دانشگاه آزاد به راه انداختن و تسهیل کننده موتور محرک کارآفرینی و اشتغال است، بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در سال‌های گذشته در دانشگاه آزاد کاشمر ایجاد شده می‌توانند خدمات مشاوره‌ای و خدمات بسیاری به شرکت‌ها بدهند.

وی با اعلام اینکه توسعه محصولات در واحدهای دانشگاهی باید براساس نیاز جامعه و تقاضای بازار باشد، گفت: شبکه آزمایشگاهی ساها در دانشگاه آزاد ایجاد شده که قرار است به دانشجویان و شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور خدمات خود را ارائه کند.

افشاری با بیان اینکه دانشگاه آزاد این آمادگی را دارد که فضای فیزیکی مورد نیاز را برای ایجاد کسب و کار جهت تمامی افراد فراهم کند، ادامه داد: باید خیرین به سمت رفع مشکلات در حوزه اشتغال بیایند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه به سمت خود جلو خواهد آمد، افزود: بانک‌ها هم باید در کنار دانشگاه وام‌های کم بهره در اختیار واحدهای فناور بگذارند و ادارت امور مالیاتی و بیمه ها سنگ‌اندازی نکنند.

مدیرکل کارآفرینی و تجاری سازی دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام اینکه در دانشگاه آزاد 5000 هکتار زمین زراعی و کشاورزی داریم که بسیاری از آن‌ها هنوز زیرکشت نرفته است، بیان کرد: باید این زمین‌ها را راحت در اختیار واحدهای فن آوری قرار دهیم تا براساس نیاز صنعت، جامعه و حتی بین المللی فعالیت‌هایی را انجام دهند.

وی با بیان اینکه 85درصد فعالیت‌ها در ابتدای مسیر خود تاز مانی که می خواهند وارد بازار شوند دچار شکست می‌شوند و تنها 15درصد آن هم در مکان‌هایی که تمام اکوسیستم کارآفرینی مهیا است به نتیجه می‌رسد، افزود: اگر مطالعات بازار به خوبی انجام شود موجب می‌گردد که فعالیت‌ها پیشرفت خوبی داشته باشند.

افشاری با اشاره به اینکه در اداره‌کل کارآفرینی و تجاری‌سازی برنامه‌ها را به سمتی می‌بریم که تسهیل‌گری راحت‌تری در واحدها بتواند اتفاق بیفتد، گفت: باید از فرصت‌های به وجود آمده در دانشگاه آزاد نهایت استفاده را کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: