• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-12586-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

وزیر علوم:
شهدا چراغ راه دانشگاهیان و مانع غفلت آنان هستند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شهدا نور و چراغ راه خانواده دانشگاهیان هستند و یادشان از غفلت‌های آن‌ها جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر منصور غلامی امروز 24 اردیبهشت ماه در اجلاسیه مرکزی دومین کنگره شهدای دانشجو که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: کنگره شهدا این فرصت را فراهم می‌کند که در فضای دانشگاهی ذکر و نام شهدا باقی بماند و نور و توان بیشتری به خانواده دانشگاهیان منتقل کند تا چراغ راه ما باشند و از غفلت‌هایی که در هر شرایطی ممکن است بر ما حاکم شود جلوگیری شود.

وی ادامه داد: صحبت از شهدا سخت است و زبان گویا می‌خواهد و نمی‌توان حق مطلب را ادا کرد، اما هر مقدار که ذکر کنیم جرعه ای از دریا خروشان عشق است. شهدا عند ربهم یرزقون هستند، فهم این ارتزاق به ذهن ما خاکیان گذر نمی‌کند، اما تمثیلی است از اینکه ارتباطی بین عاشقان منتظر ان‌چه که بنا بر وعده الهی برای شهدا برقرار شود.

وزیر علوم اضافه کرد: شهدا کسانی هستند که در عالم جوانی با همه شور و عشق یکباره همه‌چیز را رها می کنند و به سوی آنچه که احساس مسئولیت دارند، رهسپار می شوند.


غلامی افزود: احساسی که در طول تاریخ بشریت، بارها بارها نمونه های آن ذکر شده است؛ به خصوص بعد از رسالت پیامبر اسلام، در راه عشق به آموزه‌های الهی  و اهل بیت شاهد مثال های زیادی از صدر اسلام و واقعه کربلا تا جبهه های حق علیه باطل دفاع مقدس و جهادی که امروز برای دفاع از حرم اهل‌بیت و دفع شر تکبیری های نوظهور بوده‌ایم. 

وی تاکید کرد: ما در این کنگره شهدای دانشجو از دانشجویانی یاد می‌کنیم ‌که سنگر دانشگاه را رها کردند و برای دفاع از ناموس، مرز و بوم و اسلام جانشان را  نثار جانان و با خدا معامله کردند.

وزیر علوم بیان کرد: ما همیشه در طول تاریخ جوانانی را می‌بینیم که با رشادت‌های خود باعث ماندگاری نام اسلام و کشورمان هستند و مطمعن هستیم امروز نیز این شور و عشق در بین تک تک جوانان وجود دارد و اگر سنگری باشد به خوبی خود را نشان می‌دهند.

غلامی با اشاره به اینکه ما در دهه های اخیر شاهد تمام دستاوردهای بسیاری در حوزه علم و فناوری  هستیم که حاصل تلاش عاشقانه فرزندان انقلاب است، خاطرنشان کرد: پیروزی‌هایی که در عرصه علم و فناوری داشتیم و درخشش نام ایران و دانشمندان ما در مجامع علمی دنیا  نشان می‌دهد که هر جا فرصتی را برای جوانانمان فراهم کردیم آنان حق مطلب تمام و کمال ادا کردند.

وی گفت: قدردانی از شهدا درواقع بخشی از قدردانی از جوانانمان است، لذا ما باید قدر این نعمت های خدادادی را بدانیم و زمینه ها و بسترهای تلاش را برایشان فراهم کنیم.

وزیر علوم عنوان کرد: شهدای دانشجو الگو و اسو‌ه‌ی ایثار هستند و  نام دانشجو همیشه ذکر اینده روشن و پر از امید و نشاط را با خود به همراه دارد. 


وی ادامه داد: شهدا نیازی ندارند که ما کاری برای آنان انجام دهیم، بلکه ما داریم از آنان مدد می گیریم که بتوانیم در مسیر حفظ آرمان‌های انقلابمان استوار باشیم.

وزیر علوم تصریح کرد: در شرایط حاضر  نیاز بیشتری به وحدت، انسجام ملی، تمسک به آموخته های دین اسلام و سیره معصومین و ‌پیروی از خط امام راحل و مقام معظم رهبری هستیم تا این شرایط را پشت سر بگذاریم و قطعا وعده الهی و پیروزی حق است.

غلامی خاطرنشان کرد: قطعا همه جوانان ما به خوبی از ظرافت و حساسیت زمانه به خوبی آگاه هستند و در این برهه از زمان نیز شاهد حماسه آفرینی آنان خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: