• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-22314-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

نگاهی به مصوبات امروز شورای شهر مشهد؛

امروز در شورای شهر چه گذشت؟

اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در جلسه امروز خود سه لایحه «ارائه سرویس مدرسه به دانش‌آموزان استثنایی»، «تخفیف به ایثارگران در استفاده از غرفه‌های بازارهای سیار» و «اصلاح اساسنامه مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد» را تصویب کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، نخستین دستور کار بیست‌وچهارمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که امروز در تالارشهر برگزار شد، بررسی نظریه کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی در خصوص طرح کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک پیرامون نامه اداره کل آموزش‌و‌پرورش خراسان رضوی با موضوع درخواست ارائه خدمات ایاب‌وذهاب به دانش‌آموزان استثنایی و با نیازهای ویژه بود.

بتول گندمی، رییس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورا اسلامی شهر مشهد در خصوص این لایحه، اظهار کرد: بنا به درخواست اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، مقرر شد بخشی از هزینه ایاب و ذهاب کودکان استثنایی توسط شهرداری مشهد پرداخت شود، چراکه تا سال 1385 تمام هزینه سرویس مدارس دانش‌آموزان استثنایی توسط دولت پرداخت می‌شد که قطع و از سال 92 دولت تلاش کرد به روال سابق بازگردد.

وی ادامه داد: با این وجود همچنان 40 درصد از هزینه‌ها را خانواده‌ها پرداخت می‌کنند و سالانه 290 میلیون تومان هزینه ایاب و ذهاب کودکان استثنایی توسط خانواده‌ها پرداخت می‌شود.

در پایان مذاکرات با رأی اعضای شورای شهر مشهد «شهرداری مشهد مکلف شد به منظور تسهیل در فرآیند تعلیم و تربیت کودکان استثنایی، نسبت به ارائه خدمات ایاب و ذهاب به دانش‌آموزان استثنایی و با نیازهای ویژه با نظارت سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی، تا سقف مبلغ یک میلیارد تومان از محل اعتبارات کمک به اقشار آسیب‌پذیر بودجه سال 97 اقدام کند».

در ادامه نظریه کمیسیون برنامه، بودجه، فناروی اطلاعات و منابع انسانی و کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست در خصوص طرح کمیسیون ویژه ایثارگران در زمینه تخفیف به ایثارگران و رزمندگان در استفاده از غرفه‌های بازارهای سیار مورد بررسی قرار گرفت.

بهروز کیانی، مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد با اشاره به این طرح، بیان کرد: در حال حاضر حدود 425 ایثارگر شامل این مصوبه در بازارهای شهرداری شاغل هستند که این مصوبه بار مالی حدود 30 میلیون تومان در ماه را به ما تحمیل خواهد کرد. مصوبه پیشین شورای شهر برای تخفیف به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز ماهانه حدود 60 میلیون تومان بار مالی به شهرداری تحمیل می‌کند و مجموعاً از هر دو مصوبه سالیانه یک میلیارد تومان هزینه به ما تحمیل می‌شود.

همچنین سیدمسعود ریاضی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد ضمن مخالفت با این طرح، تصویب این طرح را باعث خدشه‌دار کردن شان جانبازان عنوان کرد. 

در پایان مذاکرات با رأی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد «شهرداری مشهد مکلف است به منظور حمایت از ایثارگران، نسبت به صدور مجوز بازارهای سیار میادین، میوه و تره‌بار وفق مفاد 34 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و با اعمال 50 درصد تخفیف اقدام کند».

آخرین دستورکار این جلسه نیز نظریه کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات منابع انسانی در خصوص بازنگری و اصلاح اساسنامه مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد بود که با رأی اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: