• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-12686-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر علوم:
خروج آمریکا از برجام تاثیری بر تعاملات علمی ایران ندارد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: خروج آمریکا از برجام تاثیری بر روابط علمی ایران با دانشگاه‌های خارج کشور ندارد.

دکتر غلامرضا غفاری در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، درحاشیه افتتاحیه دبیرخانه چهارمین جشنواره فرهنگ ملل در اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد، با اشاره به خروج آمریکا از برجام، اظهار کرد: در شرایط فعلی باید بیشراستا حفظ انسجام و وحدت ملی تلاش بیشتری داشته باشیم و آن را یک فرصت تلقی کنیم نظیر فرصت‌های دیگری که در اختیار نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته است. 

ابتکار دانشگاه فردوسی در برگزاری جشنواره فرهنگ ملل دانشجویان غیر ایرانی کمال جای قدردانی فراوانی دارد، زیرا امروز ما آن‌چه که نیاز داریم گفت‌و‌گو،‌ تعامل و وحدت و توجه به امکانات و منابع کشورها به ویژه کشورهای همسایه است.

وی تصریح کرد: جشنواره فرهنگ ملل در نوع خود یک رخداد بی‌نظیر است و امیدواریم با همکاری وزارتخانه ان را در سطح فراتری برگزار کنیم، زیرا اقدامی بسیار لازم و ضروری است.

معاون فرهنگی وزیر علوم خاطرنشان کرد: امیدواریم با حضور دانشجویان خارجی در جشنواره فرهنگ ملل باب گفت و گو‌ و همگرایی را با آن‌ها توسعه دهیم که به نفع تمام کشورها است.

غفاری با بیان اینکه ما برای فرهنگ وجه عام و خاص قائل هستیم، یادآور شد: فرهنگ در درون خود عناصر عدیده و مختلفی دارد و فرصت مطلوبی را برای تعامل فراهم می کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: