• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-17887-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

یک هنرمند نقاشی:

«سیاوش در آتش» مبتنی بر داستانی از شاهنامه است

هنرمند نمایشگاه «سیاوش در آتش» گفت: آثار این نمایشگاه، مبتنی بر داستان گذر سیاوش از آتش در شاهنامه است.

محمد‌جعفر پاکروان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص این نمایشگاه اظهار کرد: «سیاوش در آتش» در مورد موضوع یکی از داستان‌های شاهنامه، گذر سیاوش از آتش است که آن را در قالب یک چیدمان و طراحی و یک تابلوی نقاشی ارائه دادم.

وی افزود: داستان این نمایشگاه از آن‌جا آغاز شد که به پیشنهاد فرهنگ‌سرای جهاددانشگاهی مشهد، قرار بر این بود همزمان با بزرگداشت فردوسی، یک تابلوی نقاشی کار کنم تا ثبت دائم شود و بنده در کنار آن، چیدمانی هم با همینن موضوع سیاوش در آتش ارائه دادم.

پاکروان گفت: این اتفاق با حمایت معاونت فرهنگی و هنری شهرداری مشهد هم همراه شد و در زمینه تبلیغات همکاری کرده و بروشور و پوسترهایی به چاپ رساندند که از همه آن‌ها برای رقم زدن چنین اتفاقی سپاس‌گزارم.

هنرمند این نمایشگاه ادامه داد: این دهمین نمایشگاه بنده است و می‌توان گفت برای اولین‌بار بود که برای این موضوع، چنین نمایشگاهی برگزار می‌شود و با این که پیرامون داستان‌های شاهنامه زیاد کار شده، تلاش کردم فرم ارائه جدیدی را در نمایشگاه داشته باشم.

پاکروان عنوان کرد: استقبال  تاکنون مطلوب بوده است؛ ولی باتوجه به این که مردم عموما گالری‌گردی را در برنامه خودشان قرار ندادند، توقع حجم بالای مخاطب از عامه مردم را نمی‌‌توان داشت و بیشتر کسانی که هنرمند و یا اهل دانشگاه‌های هنر هستند، مخاطب گالری‌اند.

وی در خصوص سابقه آثار و برپایی نمایشگاه‌های قبلی خود در زمینه نقاشی بیان کرد: از سال ۸۷ کارهای خود را ارائه داده و از دوران دانشجویی در دانشکده هنر نیشابور کار خود را شروع کردم.

پاکروان گفت: اولین مجموعه‌ای که کار کردم، مجموعه‌ای از افرادی بود که در پارک ملت مشهد شطرنج بازی می‌کردند که ابتدا در مشهد و سپس در تهران کار شد. همچنین در سال ۱۳۹۳، مجموعه‌ای از عکس‌های خانوادگی خود را در قالب نقاشی بازآفرینی کردم و همچنین یک نمایشگاه در گالری میرک داشتم و در آن، پرتره معلولین ذهنی را به تصویر کشیدم.

نمایشگاه نقاشی «سیاوش در آتش»، از روز شنبه، ۲۲ اردیبهشت آغاز شده و تا روز چهارشنبه بیست‌وششم، در نگارخانه فردوسی ادامه خواهد داشت و از ساعت ۱۷ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

نگارخانه فردوسی در فرهنگسرای جهاددانشگاهی، واقع در سه‌راه ادبیات است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: