• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-18287-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌رضوی مطرح کرد؛

اعزام 300 مبلغ به مناطق محروم خارج از استان

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در سال به طور پیوسته 1000 مبلغ در خراسان ضوی مشغول فعالیت هستند که 2000 نفر دیگر به آن اضافه  می‌شود و حدود 300 نفر نیز در قالب گروه‌های جهادی به مناطق محروم خارج از استان اعزام خواهند شد.

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در ماه مبارک رمضان که در این اداره‌کل برگزار شد، اظهار کرد: برنامه‌های تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در طول ایام سال انجام می‌شود و این‌گونه نیست که تنها در ماه رمضان به انجام آن‌ها بپردازیم و این برنامه‌ها با پیوستگی‌هایی صورت می‌گیرد، اما بعضی از آن‌ها در ماه مبارک رمضان تشدید می‌شود.

 وی افزود: با توجه به ظرفیتی که در کشور و خراسان رضوی وجود دارد و از همه مهم‌تر تلقی می‌شود فعالیت تبلیغی است، مبلغین در طول سال و در ماه مبارک رمضان راهی روستا و شهرهای دیگر می‌شوند تا فعالیت‌های تبلیغی خود را انجام دهند و باید متذکر شد که پذیرش مردم در این امر بسیار بالاست و مردم متدین و ولایی ما در سراسر خراسان رضوی استقبال می‌کنند.

 مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: فعالیت‌های تبلیغی ما در این ماه باید به گونه‌ای باشد که افق معنویت آن، جهان بشریت را فرا گیرد چراکه امام سجاد (ع) در ورود به ماه رمضان فرمودند: «ماه رمضان، ماه خودسازی، ماه اسلام، ماه قیام و به پا خاستن و نیز دور ریختن کینه‌ها است» و در این ماه باید رفت‌وآمدهای خانوادگی بسیار انجام شود.

 وی عنوان کرد: باید بتوانیم در این ماه به پاکسازی فردی و اجتماعی بپردازیم و باید متذکر شد که در جامعه امروزی مورد غفلت قرار گرفته است و همچنین در میان امت روحیه شکرگزاری وجود داشته باشد و مردم باید در هر شرایطی شکرگذار نعمت‌های الهی باشند.

لطفیان خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان که متقارن با مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) است، برنامه‌های باشکوه‌تری برگزار می‌شود و مردم پایمردی خودشان را به آرمان‌های امام راحل نشان دادند و همچنین مراسم روز قدس نیز با توجه به اتفاقات اخیر مانند سال‌های گذشته با شکوه بیشتری برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: برنامه‌های تبلیغی فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در طول سال ادامه دارد و اعتقادی به برنامه‌های مقطعی در حوزه فرهنگی نخواهیم داشت و به همین دلیل در طول سال این برنامه‌ها‌ در مناسبت‌های مختلف برگزار می‌شود و در ماه مبارک رمضان نیز فعالیت‌های تبلیغی و قرآنی سازمان تبلیغات با شدت بیشتری انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: ماموریت ویژه شبکه تبلیغ، ترویج اعتقادات و تحکیم باورهای دینی است و ماموریت ویژه‌ای نیز در حوزه مسائل اجتماعی داریم که آن مقابله با آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق و اعتیاد  است که مبلغین ما سعی در پاکسازی جامعه از این آسیب‌ها خواهند داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: یکی از ماموریت‌های مهم اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حمایت از جلسات قرآن خانگی است که در حوزه تامین محتوا انجام خواهد شد و در سال گذشته 20 هزار مجلد قرآن کریم در خراسان رضوی توزیع شده است.

وی تصریح کرد: پایگاه‌های تفسیری سازمان تبلیغات در سطوح مختلف مشغول فعالیت هستند و هر ساله شعار محوری را برای این موضوع در نظر گرفته‌ایم و در سال جاری با مشورتی که با امام جمعه مشهد انجام شد، سوره فتح با توجه به محتوای سیاسی و اجتماعی آن در نظر گرفته شده است و کتاب‌هایی در حوزه تفسیر این سوره به چاپ رسیده است که در خراسان رضوی توزیع شده است .

لطفیان گفت: بیش از 1000 حلقه تفسیر علمی تخصصی در خراسان رضوی فعالیت خواهند داشت و با دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی نیز مکاتبه شد تا فعالیت‌های تبلیغی‌شان را بر این سوره متمرکز کنند. همچنین سه مفسر برجسته از مرکز تفسیر قم به استان اعزام خواهند شد که در شهرهای مشهد، سبزوار و  نیشابور مستقر خواهند شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در خصوص اینکه 3300 مبلغ در ماه مبارک رمضان به روستاهای خراسان رضوی اعزام خواهند شد، خاطرنشان کرد: برنامه‌ای نیز برای جزء خوانی خیابانی در نظر گرفتیم که با توجه به آب و هوای مناسبی که در شهرها وجود دارد، در فضاهای باز و پارک‌ها این مراسم را با حضور مردم برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: با توجه به مناسبت‌های تاریخی که در ماه مبارک رمضان وجود دارد، از مبلغین خواسته شد تا به صورت ویژه با توجه به رحلت حضرت خدیجه (س) به خدمات این بانو و همچنین بحث دستگیری اجتماعی از مستمندان با توجه به تولد امام حسن مجتبی(ع) بیشتر پرداخته شود.

لطفیان خاطرنشان کرد: تقارن سالروز ارتحال امام راحل با شب‌های قدر نیز باید به شکل مطلوبی در راستای تحکیم بنیان‌های انقلاب اسلامی ایران استفاده شود و همچنین شعار سال و اندیشه‌های رهبری در این مورد باید برای مردم بازخوانی و تبیین شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی در این ماه به‌گونه‌ای خواهد بود که هیچ نقطه‌ای در خراسان رضوی بدون مبلغ نباشد و در هر مکانی که از ما درخواست مبلغ وجود داشته باشد موظف به پاسخگویی هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: