• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-16990-5
  • خبرنگار : 15296
  • منبع خبر : ----

بهره‌برداری از سه طرح بهداشتی و درمانی در شهرستان مرزی تایباد

در سفر ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد و هیئت همراه به شهرستان مرزی تایباد سه طرح بهداشتی و درمانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، نخستین واحد آندوسکوپی و بهسازی محوطه شبکه بهداشت و درمان در شهر تایباد، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در روستای قلعه نو آبقه با حضور محمدرضا دارابی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فرماندار، امامان جمعه تشیع و تسنن، اعضای شورای اسلامی و شورای اداری شهرستان با اعتبار هشت میلیارد و 650 میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم فرماندار شهرستان تایباد گفت: عدم حضور رادیولوژیست سونوگرافی خانم در شهرستانی با بافت سنتی معزلی در حوزه بهداشت و درمان بشمار می‌رود.

حسین شرافتی راد در ادامه افزود: در دولت تدبیر و امید تلاش مدیران در حوزه بهداشت و درمان بسیار چشمگیر بوده و این امر مهم نشان می‌دهد سلامت افراد به ویژه در نقاط دور مرزی برای این دولت اهمیت دارد.

وی با اشاره به اهمیت دو موضوع امنیت و سلامت اظهار کرد: این دو موضوع تنها با مشارکت همگانی مردم قابل اجرا است و از آنجایی که با سلامت جسم و روح افراد در رابطه می‌باشد باید توجه بیشتری شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تایباد گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان به دلیل همجواری با کشور افغانستان و تردد روزانه حدود چهار هزار مسافر که برای اقتصاد و تجارت وارد کشور می‌شوند رسیدگی به امور سلامت، بهداشت و درمان بسیار اهمیت  دارد.

سید محمد موسوی افزود: در حال حاضر چهار مرکز بهداشتی شهری و روستایی و همچنین 2 مرکز خدمات سلامت روستایی در این شهرستان مرزی فعال می‌باشد که با توجه به جمعیت حدود 70 هزار نفری در روستاها نیاز به سه مرکز خدمات جامع روستایی است.

وی اظهار کرد: طی دوسال گذشته 15 پروژه بهداشت و درمان در دست اجرا بود که 11 پروژه آن به بهره‌برداری رسیده است.

لازم به ذکر است، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در قلعه نو آبقه با مساحت 525 مترمربع و اعتبار 6 میلیارد و 150 میلیون ریال از محل اعتبارات طرح تملک داراییهای سرمایه‌ای و همچنین اولین واحد آندوسکوپی شهرستان در کلینیک ویژه شهر تایباد با اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبار دانشگاه علوم پزشکی مشهد امروز به بهره‌برداری رسید.

مرکز شهرستان مرزی تایباد در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: