• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-17190-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

کمک 157 میلیارد تومانی خیرین به حوزه سلامت خراسان‌رضوی

مدیر عامل مجمع خیرین استان خراسان رضوی از کمک 157 میلیارد تومانی به حوزه سلامت این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر سید مرتضی احتشام فر ظهر امروز در شورای مشارکت های اجتماعی و خیرین سلامت کاشمر که در محل فرمانداری برگزار شد،  با تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه سلامت این شهرستان، گفت: معتقدم کسی می تواند خیر باشد و یا از مال خودش بگذرد که همه را همانند خانواده خود می داند.

وی با اشاره به اینکه هر کسی از مال خود نمی تواند به راحتی بگذرد، اظهار کرد: این توفیقی است که نصیب هر کسی نمی شود.

احتشام فر با اعلام اینکه خیرین بسیاری داریم که میلیاردی در حوزه سلامت هزینه می کنند و امروز به مراکز مهمی در کشور تبدیل شده اند، بیان کرد: طی چند سال اخیر تحول عظیمی در حوزه سلامت ایجاد شده است.

وی جایگاه خدمات ارائه شده را قابل تعریف ندانست و گفت: توسط یکی از خیرین بزرگترین ای سی یو کشور در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد با 120 تخت و 14 میلیارد تومان هزینه ساخته شده است.

مدیر عامل مجمع خیرین استان خراسان رضوی با بیان اینکه برخی افراد حتی حاضر به کمک 10 هزارتومانی نیستند، اظهار کرد: امر خیر نگاهی نیست که بخواهیم پول اضافی را بیرون بریزیم.

وی با اشاره به اینکه امر خیر حد و مرز ندارد و در حد بضاعت می توان کمک کرد، افزود:  از سال 92 تاکنون خیرین کاشمری بیش از 13.5 میلیارد تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به حوزه سلامت کمک کرده اند.

احتشام فر با اعلام اینکه 8.5 درصد کمک های خیرین در استان مربوط به کاشمر است، بیان کرد: از سال 92 تاکنون در کل استان بیش از 157 میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک شده است.

وی با بیان اینکه با شرایط موجود و وضعیت اقتصادی به رغم تمایل و حمایت هایی که تاکنون دولت از حوزه سلامت داشته ولی توانایی این را ندارد که حوزه سلامت را به سرانجام برساند، گفت: بدون شک حوزه سلامت بسیار پر هزینه است.

مدیر عامل مجمع خیرین استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه هر اندازه کاشمر و شهرستانهایی این چنینی تقویت شوند در واقع باری از روی دوش مشهد برداشته می شود، بیان کرد: وقتی کاشمر از تجهیزات و بیمارستانها مجهز و متخصصان برخوردار باشد نیازی به مراجعه به شهرهای دیگر نیست و از بسیاری مشکلات کاسته می شود.

وی با اعلام اینکه در بسیاری شهرستانها بیمارستانهای 96 تختخوابی نیمه کاره وجود دارد، اظهار کرد: این مردم هستند که باید سرنوشت خودشان را تعیین کنند نه اینکه منتظر باشند تا دیگران بیایند کمک کند.

احتشام فر در ادامه با تاکید براینکه مجمع خیرین سلامت را نباید به سمت دولتی شدن برد، گفت: هر عاملی که این مجمع را به سمت دولتی شدن سوق دهد باید حذف کرد.

وی با بیان اینکه باید کار مردمی توسط خود مردم انجام شود و خیرین خودشان حرکت و مشارکت کنند، بیان کرد: اگر کارها دولتی شود زمین خواهیم خورد.

مدیر عامل مجمع خیرین استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه کنار دولت هستیم و در راستای اهداف دولت حرکت می کنیم، افزود: باید برای تحقق اهداف مجمع خیرین سلامت تلاش کرد.

در ادامه جلسه انتخابات مجمع خیرین سلامت کاشمر برگزار شد.

در این انتخابات که 12 نفر کاندید شدند از بین 154 رأی داده شده دکتر میرجردوی با 25 رأی، دکتر سادات با 24 رأی، آقای رحیمی با 19 رأی، دکتر بهشتیان و فکری هرکدام با 16 رأی، دکتر صادقی با 15 رأی و حاج آقای حسینی با 10 رأی به عنوان هفت عضو مجمع خیرین سلامت کاشمر انتخاب شدند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: