• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۹
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 972-9891-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

تولیت آستان قدس رضوی:

امور حرم رضوی باید مبتنی بر علم و فناوری نوین باشد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: کلیه امور مرتبط با حرم رضوی باید مبتنی بر علم و فناوری نوین باشد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در آیین رونمایی از اقدامات آستان قدس رضوی در فضای مجازی که در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس برگزار شد، اظهار کرد: ما کار دانش بنیان را نباید تنها به حوزه‌های اقتصادی محدود کنیم، بلکه تمام امور حرم رضوی باید مبتنی بر علم و فناوری نوین باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه فضای مجازی نباید منفعلانه رفتار کنیم، بیان کرد: گرچه که غرب آغازگر فعالیت در عرصه مجازی بوده است اما ما هم لازم است که در این فضا موثر باشیم و به گونه‌ای رفتار نکنیم که برایمان برنامه‌ریزی صورت گیرد.

تولیت آستان قدس رضوی یادآور شد: ما در کشورمان جوانانی داریم که می‌توانند در توسعه فضای مجازی سهیم باشند، به عنوان مثال در حوزه پیام‌رسان‌های داخلی نباید به طراحی و راه‌اندازی چند پیام‌رسان بسنده کنیم بلکه باید حوزه فعالیت و نفوذ خود را در بخش‌ها و جنبه‌های مختلف فضای مجازی توسعه و ارتقا دهیم.

رئیسی ادامه داد: در آستان قدس رضوی نیز اقدامات خوبی در عرصه فعالیت در فضای مجازی صورت گرفته است و تلاش کردیم با استفاده از تکنولوژی نوین و ظرفیت فضای مجازی شرایط توزیع امکانات و تشرف راحت‌تر زائران را فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه املاک و موقوفات، توزیع غذای متبرک و امداد مستضعفان نیز امکان ارتباط‌گیری مردم با آستان قدس رضوی با استفاده از فضای مجازی آسان‌تر شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: همچنین در حوزه پاسخگویی به سؤالات شرعی نیز اقداماتی انجام شده، اما ضروری است به این مقدار بسنده نشود چرا که ما در حوزه فرهنگ ظرفیت عظیمی را در اختیار داریم که باید از آن حداکثر استفاده را ببریم.

وی گفت: البته آستان قدس رضوی باید با مراکز فرهنگی و علمی جهان اسلام بیش از گذشته ارتباط گیرد که در این مسیر فضای مجازی بستر و ظرفیتی قابل توجهی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: