• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-18687-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

خراسان به حق شایسته میزبانی از شعر فارسی بود

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خراسان به حق شایسته این است که در ایام آخر اردیبهشت ماه جلالی میزبان  شعر فارسی باشد و همه هنرمندان و هنردوستان بتوانند از ظرفیت این کنگره نهایت بهره را ببرند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سیدمجتبی حسینی بعدازظهر روز گذشته 25 اردیبهشت‌ماه در هشتمین کنگره بین‌المللی شعر از طوس تا نیشابور که در مجتمع فرهنگی و هنری امام‌رضا(ع) برگزار شد، ضمن تبریک روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی، اظهار کرد: ما ایرانی‌ها همه شاعر هستیم و جز شاعری دیگر هنر نداریم. برای اثبات شاعری همه ما ایرانیان مثال‌های فراوانی داریم.

وی ادامه داد: به طور مثال کارکرد پل چیست؟ قرار است که مردمان این سو را به آن طرف پل برساند و یک تنه درخت می‌تواند این وظیفه را انجام دهد اما تنه درخت ایرانی‌ها را راضی نمی‌کند تا این پل تبدیل به پل خواجو نشود آن‌ها راضی نخواهند نشد.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: پل خواجو پل نیست بلکه غزل و شعر بوده و معمار آن شاعر است. ما ایرانی‌ها شاهد آن بودیم و هر زمان که با شعر روبه‌رو می‌شویم زنده خواهیم شد و حیات خود را از سر می‌گیریم. هر روز در دنیا روز شعر است و ما باید به این هنر و این ژنی که در درون ما نهفته است بها بدیم.

حسینی خاطرنشان کرد: خراسان به حق شایسته این است که در ایام آخر اردیبهشت ماه جلالی میزبان  شعر فارسی باشد و همه هنرمندان و هنردوستان بتوانند از ظرفیت این کنگره نهایت بهره را ببرند.

خراسان قابلیت این را دارد که به عنوان قطب ادبی کشور مطرح شود

در ادامه سیدسعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی طی سخنانی تصریح کرد: در جلسه‌ای که در ایام نوروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرهیختگان هنر و ادب داشتیم، ایشان عنوان کردند خراسان قابلیت این را دارد که به عنوان قطب ادبی در کشور مطرح شود و ما نیز به این امر اعتقاد داریم.

وی گفت: این کنگره به مناسبت بزرگداشت فردوسی برگزار می‌شود که در 28 اردیبهشت ماه در نیشابور نیز اختتامیه این کنگره برگزار خواهد شد و امید داریم کنگره بین‌المللی طوس تا نیشابور در جریان ادبی کشور یک جایگاه ویژه‌ای را پیدا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: برگزاری این کنگره فرصت مناسبی برای زمینه‌های فرهنگی و هنری استان بشمار می‌آید و امید داریم که این چنین برنامه‌ها را در سال جاری به صورت کامل‌تر شاهد باشیم.

سرابی اضافه کرد: از سال جاری به پیشنهاد اعضا ستاد برگزاری کنگره حکیم ابوالقاسم فردوسی برنامه‌های این هفته را تحت عنوان هفته‌ی پاسداشت زبان فارسی دنبال شد که از روز گذشته برگزاری همایش علمی در دانشگاه فردوسی آغاز شد و در 28 اردیبهشت ماه و در آرامگاه خیام نیشابوری پایان خواهد یافت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: