• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-19087-5
  • خبرنگار : 15220
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان‌رضوی:

فردوسی به عنوان عنصر وحدت بخش میان تمامی کشورهای فاسی زبان نقش دارد

استاندار خراسان رضوی گفت: فردوسی به عنوان عنصر وحدت بخش میان تمامی کشورهای فاسی زبان نقش دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان شامگاه گذشته به مناسبت بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی در محل آرامگاه این شاعر پر آوازه برگزار شد، در ادامه اظهار کرد: فردوسی نه تنها برای ایرانیان بلکه برای تمامی ملت‌های فارسی زبان مورد احترام است و امیدواریم که فردوسی به عنوان عنصر وحدت بخش بین تمامی کشورهای فارسی زبان بتواند نقش محوری خود را ایفا کند که تاکنون نیز این کار را کرده است.

وی عنوان کرد: هویت، زبان، ادب و فرهنگ خود را مدیون این بزرگ شاعر حماسه‌گوی هستیم و در واقع چه در زمان حیات فردوسی  و چه پس از فوت او با شعر و حماسه‌گویی خود هویت فرهنگ
 این ملت را و بخشی از هویت ما را برای ما و آیندگان حفظ کرد و به یادگار گذاشت.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امروزه در زمانی که بحث فضای مجازی و اینترنت مطرح است، واژه‌ها و فرهنگ‌ها مورد تهاجمات گوناگونی قرار می‌گیرد که بر همین اساس باید فرزندان این آب و خاک زبان و هویت فارسی را پاس بدارند و امیدواریم که این جلسات و تجمع صاحبان نظران فرهنگ و ادب در این دنیای پر از تعارض فرهنگ‌ها بتواند ظرفیت و زمینه حفظ هویت ملی ما را ایجاد کند.

حدود چهار میلیارد تومان برای احیای توس اختصاص یافته است

در ادامه ابوالفضل مکرمی‌فر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در ادامه این مراسم خاطرنشان کرد: با توجه و تاکید دکتر مونسان حدود چهار میلیارد تومان برای احیای توس اختصاص یافته است. همچنین 9 میلیارد تومان نیز در سفر دولت دوازدهم به خراسان رضوی محقق شد و همچنین شهرداری مشهد به شورای شهر اهتمامی در خصوص تفاهم نامه‌ای که میان شهرداری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منعقد شد، در خصوص احیای 6 هکتار از اراضی باز پیرایی جلو خان آرامگاه، این امر منجر خواهد شد که باغ فردوسی به دو برابر با تعمق این موضوع افزایش خواهد داشت.

وی گفت: اهتمام سازمان میراث فرهنگی بر این است که نسبت به احیا و شکوه گذشته توس اقدام کند که این امر در سال جاری آغاز خواهد شد و بدون وقفه و در تمام طول سال استمرار خواهد یافت و امید است در سال آینده در چنین روزی بتوانیم در حوزه بلند بپردازیم.

مکرمی‌فر تاکید کرد: در واقع تمام این اقدامات در این راستا قرار گرفت که در پی سفر مقام معظم رهبری در سال 1375 به منطقه توس، در بخشی از یادداشت خود توصیه کردند که دولت با اینکه زحماتی را در توس کشیده باید اهتمام بیشتر و بایسته تری را نسبت به توس داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: