• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-13386-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

حشره رباتیک که از لیزر نیرو می‌گیرد

گروهی از محققان دانشگاه واشنگتن برای اولین‌بار حشره رباتیکی را طراحی کردند که به جای حمل باتری از پرتو لیزر به عنوان منبع تامین انرژی بهره می‌برد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اسپکتروم، تاکنون روش‌های متعددی برای تامین انرژی به صورت از راه دور برای ربات‌ها ارائه شده است، اما محدودیت اصلی سیستم‌های معرفی شده اغلب در دامنه حرکت، کارایی نامطلوب و قدرت کم انتقال انرژی شناخته شده است.

با توجه به این نکته که ربات‌های پرنده کوچک نیازمند مقدار زیادی انرژی برای پرواز هستند و در عین حال باید مسافت مناسبی را پرواز کنند، بنابراین بهترین گزینه استفاده از لیزر به عنوان منبع تامین انرژی از راه دور است.

این ربات تنها 190 میلی‌گرم وزن دارد و با استفاده از یک فرستنده لیزر اینفرارد 250 میلی‌واتی پرواز می‌کند.

سیستم دریافت‌کننده انرژی از راه دور این ربات متشکل از یک سلول مبدل نور است که به صورت لحظه‌ای پرتوهای لیزر را به الکتریسیته تبدیل می‌کند.

در حال حاضر تیم طراحی این ربات به دنبال ساخت فرستنده لیزر قابل رهگیری در حین پرواز هستند، چرا که در صورت ثابت بودن پرتوی لیزر، تامین انرژی ربات متوقف می‌شود.

سیستم لیزری تامین انرژی این ربات را می‌توان بر روی سقف یا روی یک ربات زمینی متحرک نصب کرد تا دامنه حرکتی آن افزایش یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: