• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-17690-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

فدراسیون فوتبال سلیقه‌ای عمل می‌کند

رئیس کمیته داوران خراسان رضوی با بیان اینکه حق داوری استان در لیگ برتر فوتبال به خوبی ادا نمی‌شود، گفت: متاسفانه فدارسیون فوتبال در گزینش داوران سلیقه‌ای عمل می کند.

محسن فریمانی در حاشیه سفر خود به کاشمر در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اینکه داور تا در داخل زمین نشود نمی‌تواند هنر خود را به خوبی نشان دهد، افزود: داوران استان بابت حضور در لیگ برتر و دسته یک آمار خوبی ندارد.

وی با تأکید بر اینکه فدراسیون هیئت فوتبال باید قضاوت‌ها را عادلانه تقسیم کند، بیان کرد: هرچند استان خراسان برای مسئولین فدارسیون فوتبال استانی دور افتاده است و بدین خاطر نمی‌توانند از داوران این استان استفاده کنند اما باید نگاه به همه استان‌ها یکسان باشد.

رئیس کمیته داوران خراسان‌رضوی با ابراز تأسف از نوع نگاه فدراسیون فوتبال به داوری استان خراسان اظهار کرد: هرچند باید بیشتر تلاش کرد تا داورهای قوی‌تری داشته باشیم اما از سویی مسئولین هیئت‌های فوتبال استان باید بتوانند سهمیه قضاوت دربازی‌های لیگ برتر و دسته یک را برای داورهای توانمند استان کسب کنند تا در میادین بازی توانمندی‌های داوران بهتر دیده شود.

وی همچنین با ابراز تأسف از اینکه داورهای استان خراسان رضوی به بهانه سن بالا و پایین سهمیه‌های خود را برای قضاوت بازی‌ها از دست می‌دهند، گفت: به رغم اینکه در اساسنامه کمیته داوران سن مطرح نیست و گزینش بر اساس توانمندی‌های افراد باید انجام گیرد ولی متأسفانه در فدارسیون فوتبال شاهد اقدامات سلیقه‌ای هستیم.

فریمانی با بیان اینکه این نوع نگاه داوری استان را آزار می دهد، عنوان کرد: اغلب شاهد بی‌عدالتی هایی در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به اینکه برای به دست آوردن جایگاه واقعی خودمان نیازمند همکاری هیئت فوتبال استان، داوران و هیئت فوتبال شهرستان‌ها هستیم، افزود: باید از حق خودمان در کشور دفاع کنیم.

رئیس کمیته داوران خراسان‌رضوی بابیان اینکه فعالیت داوری زمان خاصی دارد و شاهد تمام شدن ذخیره‌های قبلی کمیته داوران هستیم، گفت: باید شهرستان‌ها داور جدید پرورش دهند و نگاه ویژه‌ای به آینده داشته باشیم.

فریمانی در ادامه هیئت فوتبال شهرستان کاشمر را از فعال ترین هیئت های ورزشی در برگزاری کلاس‌های آموزشی دانست و گفت: باید شهرستان‌های دیگر استان توجه خاصی به بخش داوری داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه بازیکن، مربی و داور مثلثی هستند که در کنار امکانات ورزشی می‌توانند پیشرفت خوبی به ورزش فوتبال بدهند، افزود: اکنون تمامی امکانات برای ارتقاء داوران شهرستانی مهیا شده و باید به این امر نگاه حرفه‌ای داشته باشند.

رئیس کمیته داوران خراسان‌رضوی با بیان اینکه مسئولین هیئت‌های ورزشی با مهیاکردن زیرساخت‌های تمرین و کلاس‌های آموزشی در ارتقا داوری استان بسیار تأثیرگذار هستند، شهرستان‌های کاشمر، سبزوار، مشهد، قوچان و بجنورد را جزو فعال‌ترین کمیته‌های داوری استان دانست و اظهار کرد: داوری نباید فقط برای مسابقات شهرستان باشد بلکه باید تلاش کرد تا به‌خوبی در اقیانوس ورزش فوتبال راه یابیم و در مسابقات بزرگ قضاوت کنیم.

فریمانی بابیان اینکه کمیته داوران استان توانسته است جایگاه خوبی در داوری فوتسال لیگ برتر کسب کند، گفت: کمیته داوری استان خراسان در تلاش است توانمندی داوران را ارتقاء داده و آنها را به علم روز بیشتر آشنا کند.

وی با تأکید بر اینکه اگر کمیته داوران هر شهرستان فعال باشد فوتبال آن شهرستان ارتقا پیدا می‌کند، افزود: داوران جوان باید به‌خوبی درک کنند که برای پیشرفت در این عرصه باید تلاش و تمرین‌های زیادی داشته باشند و ازنظر جسمانی خود را به ملاک‌های کمیته داوران برسانند.

فریمانی بابیان اینکه امیدواریم به‌زودی کانون پیشکسوت داوران راه‌اندازی شود، گفت: با راه اندازی کانون پیشکسوت‌ها مثل یک خانواده بزرگ می توانیم همدیگر را حمایت کرده و با این امر پیشکسوت‌ها جایگاه خودشان را به دست می آورند.

وی بابیان اینکه در خراسان‌رضوی ارتباط داوران جوان با پیشکسوت‌ها ارتباط تنگاتنگی است و از نظرات و پیشنهاد‌ها آنها به‌خوبی استفاده می کنند، بیان کرد: علی‌رغم تمامی مشکلات اما هیئت فوتبال استان توانسته بدهی‌های سال‌های قبل و امسال خود به داوران را تا پایان سال 96 پرداخت کند.

رئیس کمیته داوران خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه در این دوره از تست آمادگی جسمانی داوران شهرستان کاشمر 100 داور شرکت داشتند، گفت: این تست های آمادگی جسمانی هرساله قبل از شروع مسابقات فوتبال برگزارمی گردد که شرکت‌کنندگان پس از کسب امتیازهای موردنظر کمیته داوران برای قضاوت بازی‌های استان انتخاب و همچنین برترین‌ها به هیئت فوتبال کشور معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه تا سال قبل 60 داور از خراسان رضوی برای لیست داوران کشوری معرفی‌شده‌اند، اظهار کرد: بیشترین فعالیت داوران استان در بازی‌های لیگ دسته دو و سه بوده است.

فریمانی یادآور شد؛ در حال حاضر 60 درصد از داوران لیست کشوری شهرستانی هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: